• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Następne budynki na III Kolonii przejdą remont

Następne budynki na III Kolonii przejdą remont

7 Stycznia 2022

Rozpoczęty w ubiegłych latach kompleksowy remont zabytkowych budynków mieszkalnych na III Kolonii będzie dalej kontynuowany.

Choć projekt unijny obejmujący pierwsze 13 budynków powoli dobiega końca, miasto w dalszym ciągu prowadzić będzie prace modernizacyjne przy kolejnych obiektach mieszkalnych w tym rejonie Knurowa.

Efekty tego będą widoczne w miarę postępu prac budowlanych. Zanim to jednak nastąpi, potrzebne będzie przygotowanie odpowiednich procedur prawnych, w tym procedur przetargowych i związanych z zamówieniami publicznymi.

Już w ubiegłym roku, przygotowując się do inwestycji, miasto podjęło rozmowy z mieszkańcami budynków przeznaczonych do remontu, w kwestii wyrażenia przez nich zgody na przeprowadzkę do nowych lokali zamiennych. Warto dodać, że lokale te są o znacznie wyższym standardzie, dlatego też z większością lokatorów zawarto już stosowne porozumienia.

Dzięki temu, Miejski Zespół Gospodarki Lokalowej i Administracji w Knurowie będzie mógł przystąpić do kompleksowego remontu budynków, z czego na pierwszy ogień pójdą budynki przy ul. Mickiewicza 15 i 17.

Przed przystąpieniem do prac przez ekipy remontowe, MZGLiA musi jednak zabezpieczyć  budynki przed ewentualną dewastacją i wejściem osób nieuprawnionych. Dlatego też odłączane są media oraz zamykane otwory okienne i drzwiowye na parterach budynków.

Warto zaznaczyć, że z przygotowywanego zespołu kilku budynków przeznaczonych do remontu, dla obiektów przy ul. Dworcowej 23 oraz Poniatowskiego 2, miasto poszukiwać będzie inwestora zewnętrznego, który zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego może przeznaczyć nieruchomości położone w tym rejonie nie tylko na cele mieszkaniowe, ale i na funkcje usługowe.

Te budynki czeka w najbliższym czasie generalny remont

 

Po remoncie budynki na III Kolonii są nie do poznania

Podobne wiadomości:

do góry