• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Beamciok przy ul.Dworcowej 29 znalazł nabywcę

Beamciok przy ul.Dworcowej 29 znalazł nabywcę

7 Maja 2021

W miniony czwartek 6 maja br. odbył się w Urzędzie Miasta Knurów przetarg, przedmiotem którego było prawo własności zabudowanej nieruchomości, położonej w Knurowie przy ul. Dworcowej 29, oznaczonej jako działka nr 1861/15 o pow. 0,1231 ha, stanowiącej własność Gminy Knurów.

Na działce znajduje się nieużytkowany beamciok, czyli dwukondygnacyjny budynek z poddaszem, wybudowany w 1908 r. jako element tzw. kolonii urzędniczej.

Dotychczas, obiekt pełnił funkcję budynku mieszkalnego wielorodzinnego, jednakże z uwagi na upływ czasu od momentu budowy oraz zużycie materiałów i elementów konstrukcyjnych, nie nadawał się on do dalszego zamieszkania. Z tego też powodu Gmina podjęła decyzję o przeniesieniu najemców do innych lokali, a sam obiekt przeznaczyła do sprzedaży.

Cena wywoławcza wynosiła 303.620,00 zł, jadnakże jak udało się nam ustalić, nowonabywca wylicytował wartość nieruchomości powyżej 400 000 zł. 

Według obowiązujących przepisów prawa, kolejnym etapem transakcji będzie przygotowanie kompletu dokumentów geodezyjnych i odpowiednich urzędowych zaświadczeń, niezbędnych do podpisania aktu notarialnego pomiędzy Gminą Knurów a kupującym. Stosowna umowa sprzedaży powinna zostać przygotowa w miesiącu czerwcu.

 

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka przeznaczona jest pod tereny zabudowymieszkaniowej wielorodzinnej i usług, a kupujący ma 5 lat na przeprowadzenie generalnego remontu, oczywiście pod okiem konserwatora zabytków.

Miejmy nadzieję, że nowy inwestor pójdzie przykładem Gminy i odrestauruje beamcioka na poziomie co najmniej takim, jak sąsiedni budynek przy ul.Dworcowej 31, w którym mieści się siedziba Centrum Wsparcia i Inicjatyw Społecznych MOPS Knurów.

zdjęcie przedstawiające budynek przy ul.Dworcowej 29 w Knurowie   

Centrum Wsparcia Inicjatyw Społecznych

Podobne wiadomości:

do góry