• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Dwa budynki mieszkalne na III Kolonii znalazły nabywców

Dwa budynki mieszkalne na III Kolonii znalazły nabywców

18 Marca 2022

W dniu wczorajszym to jest 17 marca bieżącego roku budynki mieszkalne przy ulicy Dworcowej 23 i Poniatowskiego 2 zostały sprzedane w drodze przetargu na rzecz nowych nabywców.

Jak informowaliśmy już wcześniej oba budynki znajdujące się na obszarze III Koloni zostały zaplanowane do zbycia w związku z ich złym stanem technicznym i związanym z tym brakiem możliwości dalszego zamieszkiwania przez dotychczasowych lokatorów, którzy otrzymali lokale zamienne.

Gmina Knurów ogłosiła w związku z tym przetarg, który w dniu wczorajszym zakończył się pozytywnym rozstrzygnięciem, a oba budynki znalazły nowych właścicieli. Będą oni mieli 4 lata, licząc od dnia nabycia własności, na zagospodarowanie obiektu i oddanie do użytkowania. Co warto zaznaczyć budynki znajdują się pod ochroną konserwatora zabytków, dlatego też po remoncie muszą zachować swój dotychczasowy charakter urbanistyczny i architektoniczny.

Łącznie wylicytowana wartość nieruchomości wynosi 530 000 zł. Oficjalna informacja o rozstrzygnięciu przetargu opublikowana zostanie na stronie BIP UM Knurów po upływie 7 dni od dnia przeprowadzenia przetargu, co wynika z obowiązujących przepisów prawa.

Dworcowa 23

 

Poniatowskiego 2

 

Podobne wiadomości:

do góry