• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Dobiega końca nabór wniosków w Projekcie „Słoneczna (..)

Dobiega końca nabór wniosków w Projekcie „Słoneczna Gmina Knurów”

2 Listopada 2021

Jeszcze tylko do jutra tj. środy 3 listopada br. włącznie trwa nabór deklaracji uczestnictwa w projekcie grantowym dotyczącym montażu instalacji fotowoltaicznych w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Knurów.

Przypomnijmy, że od 5 października trwa nabór wniosków osób zainteresowanych otrzymaniem dotacji od Giny Knurów w unijnym projekcie „Słoneczna Gmina Knurów- wsparcie mieszkańców w budowie indywidualnych systemów fotowoltaicznych”. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest złożenie stosownego wniosku oraz przejście weryfikacji formalnej i merytorycznej pod kątem spełniania warunków dostępowych określonych w Regulaminie naboru wniosków i uczestnictwa w projekcie grantowym: „Słoneczna Gmina Knurów- wsparcie mieszkańców w budowie indywidualnych systemów fotowoltaicznych” przyjętym uchwałą Rady Miasta z dnia 15 września 2021 r.

Jak dotąd nabór cieszy się ze strony mieszkańców sporym zainteresowaniem, a liczba wniosków stale rośnie. Ostatnie dni naboru są szansą także dla tych osób, które dotąd wahały się z decyzją o udziale w projekcie. Wpływ na tą decyzję miały z pewnością doniesienia medialne związane z planowanymi przez rząd zmianami w prawem prosumenckim. Z ostatnich informacji wynika, iż Sejm na piątkowym posiedzeniu przyjął zmiany w ustawie związanej z zasadami rozliczania fotowoltaiki. Nowe przepisy mają wejść w życie od kwietnia 2022 r. Prosumenci mają sprzedawać nadwyżki energii do sieci po określonych cenach. W przypadku energii pobieranej zapłacą tyle samo, co inni klienci. Dla osób biorących udział w Projekcie „Słoneczna Gmina Knurów” oznacza to, że warunkiem rozliczania się z dystrybutorem energii na dotychczasowych zasadach jest wykonanie instalacji fotowoltaicznej i jej odbiór przez przedsiębiorstwo energetyczne do końca I kwartału przyszłego roku.

Szczegóły projektu pod linkiem - TUTAJ

Podobne wiadomości:

do góry