• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ruszają konsultacje nad nowym Skateparkiem

Ruszają konsultacje nad nowym Skateparkiem

21 Kwietnia 2020

W ramach działań inwestycyjnych Gminy Knurów, co roku planowane są przedsięwzięcia w szeroko rozumianą infrastrukturę rekreacyjną, służącą poprawie kondycji, czy po prostu spędzaniu w sposób aktywny czasu wolnego.

Tak jak była już mowa o tym w lutym br., Urząd Miasta zaczyna projektować nowoczesny, wielofunkcyjny skatepark, który powstanie w rejonie ul. Szpitalnej – Wilsona. Będzie to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich jeżdżących na rowerach BMX, deskorolkach i rolkach.

Aktualnie, Pracowania Projektów Modus mgr inż. arch.  Mirosław Macioszek z Krakowa realizuje zamówienie publiczne, polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej.

Ażeby jednak nowy obiekt jak najlepiej uwzględniał potrzeby i preferencje przyszłych uzytkowników, chcielibyśmy zaprosić szczególnie młodzież do udziału w konsultacjach społecznych. Poniżej prezentujemy wizualizację wstępnej koncepcji przygotowanej przez w/w pracownię, z której wynika jak zaplanowano rozmieszczenie poszczególnych elementów oraz strefy tzw.chillout.

      

Dla osób znających się na rzeczy, ważną podpowiedzią może być to, iż Skatepark będzie posiadał:

  • Bowl dwupoziomowy  1,2-1,5 m głębokości,
  • Quarter Pipe oraz Bank ramp 45 stopni,
  • Bank ramp,schody z poręczą skośną, grindbox skośny oraz london gap,
  • Funbox w 2 konfihuracjach z grindboxem góra/dół, grindboxem prostym dwupoziomowym i poręcza prostą, dodatkowo obok dodana zostanie poręcz prosta (niższa do nauki dla początkujących),
  • Bank Ramp,Quarter Pipe set o różnych wysokościach


Na uwagi i opinie czekamy do poniedziałku 4 maja br., które należy przesyłać drogą mailową na adres Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Knurów: l


Nadesłane opinie będą przedmiotem analizy ze strony autora koncepcji skateparku. Pracowni Projektów Modus z Krakowa. Ostateczna wersja koncepcji zostanie zaprezentowana do 30 czerwca 2020r.

 

do góry