• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Ruszyła IV edycja Budżetu Obywatelskiego

Ruszyła IV edycja Budżetu Obywatelskiego

29 Kwietnia 2021

W 2016 roku wystartował budżet obywatelski, w ramach którego mieszkańcy Knurowa w kolejnych edycjach zgłaszali, a następnie wybierali przedsięwzięcia, które należy zrealizować w ich miejscu zamieszkania. Były to zarówno zadania inwestycyjne oraz pomysły o charakterze zajęć edukacyjno-sportowych, Teraz, po przerwie związanej ze zmianami legislacyjnymi oraz ubiegłoroczną pandemią COVID-19 przyszła kolej na czwartą odsłonę, która ruszyła oficjalnie w dniu dzisiejszym tj. 29 kwietnia br.

Począwszy od 10 maja br. będzie można składać wnioski, zawierające pomysły i propozycje  o charakterze inwestycyjnym, remontowym lub kulturalno-społecznym.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami przyjętymi w Uchwale Rady Miasta Knurów dot. konsultacji społecznych nad budżetem obywatelskim, do zgłaszania projektów uprawnieni są knurowianie, którzy w momencie składania wniosku ukończyli 16 lat (lub nie ukończyli 16 lat, ale mają zgodę opiekuna prawnego) oraz uzyskali pisemne poparcie co najmniej 25 mieszkańców dla projektu ,,miękkiego" lub 35 dla projektu inwestycyjnego. Popierający muszą mieć ukończone 16 lat.

Nadesłane propozycje poddane zostaną analizie merytorycznej przez specjalny Zespół ds. budżetu obywatelskiego, powołany przez Prezydenta Miasta., celem podjęcia przez Gminę ostatecznej decyzji o dopuszczeniu lub odrzuceniu zgłoszonych projektów pod głosowanie mieszkańców.

Lista projektów dopuszczonych i odrzuconych podana zostanie do publicznej wiadomości najpóźniej do 23 lipca br., po czym nastąpi etap konsultacji społecznych.

Ostatnim etapem będzie głosowanie mieszkańców na zatwierdzone projekty, co zgodnie z przyjętym harmonogramem powinno nastapić w okresie od  23 sierpnia do 5 września br. Za projekty przeznaczone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego uznane zostana te projekty „twarde” i „miękkie”, które uzyskają największą ilość głosów, a ich wartość końcowa nie przekroczy środków finansowych zagwarantowanych na ich realizację w budżecie gminy.

Wykaz wszystkich doumentów związanych z tegoroczą edycją budżetu obywatelskiego znajduje się na dedykowanej platformy internetowej, dostępnej na stronie internetowej: www.knurow.budzet-obywatelski.org


 

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: NEWS
pdf 2021-04-29 Zarządzenie nr 137-SO-2021 w sprawie zasad konsultacji społecznych Budżetu Obywatelskiego Miasta Knurów w 2021r.pdf
ilość pobrań: 469
Zarządzenie nr 137-SO-2021 w sprawie zasad konsultacji społecznych Budżetu Obywatelskiego Miasta Knurów w 2021r.pdf 89KB zobacz

Podobne wiadomości:

do góry