• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Punkt Szczepień Powszechnych utworzony zostanie w Knurowie

Punkt Szczepień Powszechnych utworzony zostanie w Knurowie

28 Kwietnia 2021

W dniu jutrzejszym planowane jest podpisanie umowy pomiędzy Gminą Knurów a Szpitalem w Knurowie sp. z o.o. w sprawie utworzenia  Punktu Szczepień Powszechnych, który uruchomiony zostanie z inicjatywy miasta na terenie Hali MOSiR przy ul. Aleja Lipowa 12a. Punkt ten będzie stanowił część ogólnopolskiej sieci placówek utworzonych przez samorządy w odpowiedzi na rządowy projekt mający przyśpieszyć tempo szczepień Polaków.

Na podstawie porozumienia, Szpital zapewni personel obsługujący punkt szczepień, w tym zespoły szczepiące. Będzie również zarządzał procesem szczepienia, odpowiadając za prawidłowość badania medycznego i zabiegów, w tym zapisując pacjentów, zamawiając dawki szczepionek oraz zapewniając ich prawidłowe przechowywanie.

Planuje się powołanie 2 zespołów szczepiących . Punkt będzie działał 6 dni w tygodniu i będzie szczepił minimum 700 osób dziennie.

Aktualnie, równolegle z podpisywanym porozumieniem , trwa procedura rejestracji punktu w Systemie dostawy szczepionek. Po akceptacji NFZ, zlecone zostaną dostawy szczepionek, które pozwolą ruszyć z akcją szczepienną w pierwszej połowie maja br.

Na szczepienie w Punktach Szczepień Powszechnych mieszkańcy mogą zapisać się poprzez: Internetowe Konto Pacjenta, ogólnopolską infolinię - pod numerem telefonu: 989, przez e-rejestrację dostępną na stronie: www.gov.pl/szczepimysie

Szczegółowe zasady skorzystania z możliwości szczepień za pośrednictwem Punktu, zostaną podane mieszkańcom do wiadomości, po uzyskaniu pełnych wytycznych ze strony rządowej.

Planowana lokalizacja Punktu Szczepień Powszechnych

Planowana lokalizacja Punktu Szczepień Powszechnych

Podobne wiadomości:

do góry