• język migowy
  • BIP
  • EU

Sesja Rady Miasta przeniesiona

8 Kwietnia 2020

Zgodnie z hamonogramem pracy Rady Miasta Knurów na 2020 rok, na środę 08 kwietnia br. zaplanowano kolejną sesję Rady Miasta. Z uwagi na epidemię koronawirusa, sesja nie miała mieć jednak charakteru posiedzenia plenarnego w budynku Ratusza Miejskiego.

Na podstawie regulacji tzw. tarczy antykryzysowej, Sejm RP zezwolił bowiem na zdalne sesje samorządowych organów kolegialnych. Tryb zdalny obradowania może być prowadzony między innymi z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. W przypadku Rady Miasta Knurowa w grę wchodzi aplikacja eSesja, wykorzystywana już w naszym mieście od początku bieżącej kadencji do przeprowadzania transmisji z obrad on line.

Zgodnie z zzałożeniami, zdalną sesję poprowadzić miał, tak jak dotychczas Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa, który kierować miał obradami zdalnie- z budynku Ratusza. Radni mieli prawo zadawać pytania dotyczące treści projektów uchwał i głosować nad poszczególnymi uchwałami wykorzystując do tego celu łącza internetowe i służbowe tablety.  

Sesja otwarta została o 11 rano, jednakże zaraz potem z uwagi na problemy techniczne po stronie firmy obsługującej transmisję, Przewodniczący ogłosił przerwę w obradach do godziny 14.00.

 

Ze wzgędu na utrzymujące się nadal problemy techniczne, sesję przeniesiono na inny termin

 

Stosowną informację z podaniem nowego terminu i miejsca przedstawi Przewodniczący Rady Miasta w zwyczajowo przyjętej formie.

Zobacz komunikat Przewodniczącego Rady Miasta o przesunięciu terminu sesji.

 

 

Przewodniczący Rady Miasta Knurów T.Rzepa podczas ogłaszania przerwy (kadr z portalu eSesja) 

 

 

udostępnij
do góry