• język migowy
  • BIP
  • EU

Sesja nadzwyczajna Rady Miasta

5 Lipca 2021

W najbliższy wtorek 6 lipca br. odbędzie się kolejna w 2021 roku sesja Rady Miasta Knurów. Sesja zwołana została w trybie nadzwyczajnym tj. poza ogólnym, rocznym harmonogramem sesji.

W porównaniu do poprzednich sesji w tym roku, najbliższa odbędzie się w trybie stacjonarnym. Będzie to pierwsze spotkanie osobiste radnych po dłuższym czasie, kiedy to w wyniku przepisów rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, radni obradowali zdalnie.

Radni obradować będą nad projektami 10 uchwał. Wśród nich wskazać można na projekt dotyczący nadania nazwy rondu na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej z Kosmonautów w Knurowie. Niedawno powstałe rondo jest jednym z ważniejszych węzłów drogowych w mieście, dla którego proponowaną nazwą jest „Rondo im. marszałka Ferdynanda Focha”.

Podczas sesji radni zajmą się również projektem uchwały dotyczącej zabezpieczenia środków w budżecie Gminy Knurów jeszcze na ten rok, na inwestycję związaną z przebudową ulicy Targowej w Knurowie. Wyremontowana droga w rejonie targowiska miejskiego, znaczącą powinna ułatwić poruszanie się mieszkańców w dni targowe, a także usprawni ruch właścicielom garaży, czy użytkownikom nowej myjni bezdotykowej i klientom pozostałych sklepów i punktów usługowych w rejonie ulicy.

W dniu jutrzejszym radni rozpatzra również projekt uchwały w sprawie Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Knurów na lata 2021-2025, zawierającego założenia począwszy od zmian liczbowych zasobu komunalnego oraz jego stanu technicznego, poprzez zasady sprzedaży lokali mieszkalnych, politykę czynszową, remontową, źródeł finansowania gospodarki mieszkaniowej oraz wskazania innych działań mających na celu poprawę wykorzystania i racjonalizację gospodarowania mieszkaniowym zasobem.

Początek sesji o godzinie 11.00. Transmisję z sesji można oglądać na portalu eSesja.

Projekty wszystkich uchwał znajdują się tutaj.

Podobne wiadomości:

do góry