• język migowy
  • BIP
  • EU

Sportowy weekend Knurowa

16 Września 2019

Miniony weekend stał pod znakiem ciekawych wydarzeń dla Knurowa.

W sobotę 14 września , w samo południe oddano do użytku nowoczesną Halę Sportową MOSiR przy Alei Lipowej. Obiekt, który służyć będzie uczniom szkół oraz dzieciom i młodzieży z całego miasta, spełnia wszystkie wymogi i standardy na miarę naszych czasów.
W uroczystości otwarcia hali udział wzięły nie tylko władze samorządowe Knurowa na czele z Prezydentem Miasta Adamem Ramsem, ale takżde wyjątkowi goście w osobach Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nie zabrakło również parlamentarzystów na Sejm RP, przedstawiciela Wojewody Śląskiego, radnych Rady Miasta Knurów, czy też reprezentantów klubów i stowarzyszeń sportowych z naszego miasta. Wśród obecnych na sali byli także piłkarze ekstraklasowego Górnika Zabrze wraz z trenerem Marcinem Broszem oraz młodzi adepci sportu z knurowskich szkółek i sekcji sportowych.

Wydarzenie uświetnił występ Orkiestry KWK Knurów z oprawą taneczną mażoretek z grupy SCARLET.

Następnego dnia, w niedzielne popołudnie 15 września, na Arenie Zabrze rozgrywany był mecz piłkarski Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław pod społecznym patronatem naszego miasta.

Podczas zawodów, zarówno na samej murawie jak i wokól stadionu można było spotkać wiele knurowskich akcentów. Był występy Orkiestry KWK Knurów w tanecznym towarzystwie mażoretek SCARLET, piłkarzy na boisko wyprowadzili młodzi adepci futbolu z Concordii i APN Knurów, przybyłych kibiców witały reklamy i emblematy miejskie.


{GALERIA:167}


{GALERIA:166}


udostępnij
do góry