• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Spotkanie z młodzieżą klas mundurowych

Spotkanie z młodzieżą klas mundurowych

24 Listopada 2017

Klasy Mundurowe z II Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie od kilku lat aktywnie uczestniczą w wydarzeniach upamiętniających kolejne rocznice odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie. Przemarsz ulicami miasta, wystawianie wart honorowych przy pomniku Powstańców Śląskich, czy też organizowanie specjalnych pokazów w formie pikników dla mieszkańców miasta, spotykają się z pozytywnym odzewem społeczności lokalnej.

Nic więc dziwnego, że władze miasta oraz przedstawiciele powiatu gliwickiego pragnęli spotkać się z młodzieżą klas mundurowych, by osobiście podziękować za godną naśladowania postawę patriotyczną i pełen profesjonalizm w doskonaleniu umiejętności z zakresu obronności, czego przykładem są liczne nagrody i wyróżnienia, jakie nasza młodzież zbiera podczas konkursów i zawodów organizowanych pod auspicjami MON. Najświeższym tego przykładem jest zdobycie przez knurowskich uczniów miana najlepszej mundurówki w kraju, co miało miejsce w ramach tegorocznego VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym.

Piątkowa uroczystość w siedzibie ZSZ nr. 2 w Knurowie rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz prezentacji klas mundurowych, następnie głos zabrał Prezydent Knurowa Adam Rams, który przekazał na ręce Dyrektora Szkoły specjalny list z podziękowaniami, po czym wręczył młlodzieży replikę szabli ułańskiej z inskrypcją ,,Bóg, Honor, Ojczyzna", nawiązując do chwalebnej  przeszłości Polskiego Wojska. Do życzeń i gratulacji dołączył się Starosta Gliwicki Waldemar Dombek oraz Wicestarosta Ewa Jurczyga. W ostatniej części spotkania zaproszeni goście obejrzeli materiały filmowe, prezentujące zajęcia poligonowe z udziałem młodzieży z Knurowa. 

   

   Ufundowana przez knurowski magistrat replika szabli ułańskiej

Piątkowa uroczystość w ZSZ nr 2 w Knurowie

 Klasy mundurowe

Składający gratulacje uczniom klas mundurowych Prezydent Knurowa Adam Rams oraz Sekretarz Miasta Piotr Dudło

 


udostępnij
do góry