• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Stadion Miejski z kolejnymi inwestycjami

Stadion Miejski z kolejnymi inwestycjami

12 Kwietnia 2023

grafika promujące sportStadion miejski przy ul. Dworcowej był w przeszłości świadkiem wielu emocji i sportowych wzruszeń. Od lat służy też kolejnym generacjom sportowców i młodzieży związanej z Concordią Knurów. Dlatego też miasto od kilku lat sukcesywnie modernizuje obiekt, z myślą, ażeby spełniał on standardy na miarę dzisiejszych czasów.

Obecnie, gmina dzięki swoim staraniom, pozyskała kolejne dofinansowanie, tym razem z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu na Rzecz Ograniczania Niskiej Emisji. Kwota w wysokości 901 450,00 zł pozwoli wykonać zadanie pod tytułem „Termomodernizacja budynku zaplecza szatniowego stadionu przy ul. Dworcowej 28 w Knurowie”. Realizacja tego przedsięwzięcia będzie kolejnym etapem gruntownego remontu budynku, bowiem w ubiegłym roku wykonano budowę instalacji gazowej, rozbiórkę i demontaże w budynku socjalnym oraz budowę nowej instalacji centralnego ogrzewania i kotłowni gazowej.

Obecnie Urząd Miasta wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przeprowadzają procedurę formalną, której efektem powinno być wyłonienie wykonawcy prac związanych z dociepleniem obiektu, a także poprawą estetyki. Zakres planowanych robót obejmuje m.in.: prace rozbiórkowe i demontażowe, izolację pionową fundamentów i ścian fundamentowych, nowe elewacje zewnętrzne wraz z kompleksowym ociepleniem ścian budynku, remont schodów frontowych i tarasu oraz montaż nowych balustrad, naprawę dachu oraz jego docieplenie wraz z wymianą pokrycia i wyłazu dachowego, odwodnienie dachu wraz z rynnami i wpustami, odtworzenie części kanalizacji sanitarnej przy ścianach fundamentowych budynku, montaż ekologicznego oświetlenia elewacji wraz z identyfikacją wizualną, wymianę instalacji odgromowej budynku, przebudowę schodów do kotłowni, uzupełnienie fragmentu drogi za elewacją tylną budynku, montaż stojaka rowerowego, a także inne roboty towarzyszące i odtworzeniowe niezbędne dla realizacji przedsięwzięcia.

W tym tygodniu kończy się etap składania ofert przetargowych, po czym nastąpi wyłonienie najkorzystniejszej oferty, zatem niebawem jest szansa na podpisanie umowy z firmą, która przystąpi do prac wykonawczych.

Podobne wiadomości:

do góry