• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Stadion miejski doczeka się liftingu.

Stadion miejski doczeka się liftingu.

5 Sierpnia 2013

80 tysięcy złotych przeznaczy miasto na opracowanie projektu przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Dworcowej. Decyzję w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na ten cel podjęto na ostatniej (nadzwyczajnej) sesji Rady Miasta. Jak podkreśla zarządzający obiektem knurowski MOSiR, projekt przebudowy ma pozwolić na etapową realizację zadania w kolejnych latach, a stan techniczny obiektu pozwala na rozgrywanie na nim meczów piłkarskich.

Warto zaznaczyć, że gmina już od wielu lat kładzie duży nacisk na stałą rozbudowę bazy sportowej w mieście. Dzięki inwestycjom w rejonie Orlika, doczekaliśmy się  nowoczesnej bazy treningowej dla najmłodszych, z pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Po zabezpieczeniu potrzeb dzieci i młodzieży, przyszedł teraz czas na "dorosłą" piłkę.  Decyzja o rozpoczęciu prac nad koncepcją przebudowy i modernizacji stadionu przy ul. Dworcowej powinna przynieść w efekcie znaczną poprawę jakości infrastruktury stadionowej, jak i budynku klubowego. Nie mniej istotny będzie też aspekt poprawy estetyki miejskiej oraz przywrócenia walorów kulturowych miejscu, z którym wielu knurowian łączy spory sentyment.

Docelowo zakłada się, że zmodernizowany stadion ma być kameralny, choć formuła modułowa pozwoli na dalszą rozbudowę, gdyby zaistniała taka potrzeba.

do góry