• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Szczygłowicka Przychodnia zmienia się dla najmłodszych (..)

Szczygłowicka Przychodnia zmienia się dla najmłodszych pacjentów!

26 Czerwca 2014

Przychodnia Bracka Szczygłowice wspólnie z uczniami Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu kończy właśnie realizację projektu przystosowania pomieszczeń gabinetów pediatrycznych do oczekiwań najmłodszych pacjentów oraz ich rodziców. W ciągu ostatnich 2 tygodni 9 uczennic szkoły plastycznej z Zabrza realizowało projekt zmiany białych ścian poczekalni i gabinetów lekarskich w przyjazny i ciekawy dla dzieci świat morskich zwierząt.

Jak informuje Paulina Pitrowska, koordynator projektu Fundacji  ”Unia Bracka”, nawiązanie współpracy ze szkołą plastyczną miało na celu nie tylko ozdobienie ścian Przychodni, ale przede wszystkim umożliwienie rodzicom i ich pociechom spędzenia czasu w oczekiwaniu na wizytę w ciekawy sposób.

Namalowane przez uczniów zwierzęta morskie zostały wiernie odwzorowane. Pozwala to rodzicom na zabranie dzieci w krótki „edukacyjny spacer” po morskich głębinach. Żółw, krab, delfin, wieloryb, płaszczka, koniki morskie to tylko niektóre z postaci, które mogą poznać mali pacjenci [oprac. na podst. informacji prasowej Fundacji Unia Bracka]

 

efektowne malunki ozdobiły ściany Przychodni (fot. Fundacja Unia Bracka)

  

uczniowie Liceum Plastycznego w Zabrzu (fot. Fundacja Unia Bracka)do góry