• język migowy
  • BIP
  • EU

Miasto sprzedało działkę

25 Czerwca 2014

Transakcja, do jakiej doszło w dniu dzisiejszym (25.06.2014r.) w kancelarii notarialnej pomiędzy Gminą Knurów a firmą Budman Ceramika Budowlana Mirosław Mańko z Gliwic, to wynik przetargu, jaki został zorganizowany przez knurowski magistrat na początku maja br.

Celem przetargu było wyłonienie nabywcy gruntu, tj. działki o numerze3537/148 pod zabudowę budynkiem wielorodzinnym w rejonie ul. 26 Stycznia i Zimowej- w w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla domów jednorodzinnych przy ul. gen. Ziętka. Ponieważ zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość będąca przedmiotem przetargu została przeznaczona pod tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem zabudowy wielorodzinnej, gmina zdecydowała się ograniczyć przetarg wyłącznie do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie developingu.

Ostatecznie, wylicytowana przez nabywcę cena wyniosła 232 666,80 zł brutto za grunt o powierzchni 0,1807 ha.

Zgodnie z projektem budowlanym, budynek będzie liczył 2 kondygnacje z poddaszem użytkowym. Łącznie powstanie 9 mieszkań, po 3 dwupokojowe, trzypokojowe oraz czteropokojowe, o metrażu od 39 m2 do 79 m2. Wszystkie mieszkania posiadać bedą aneksy kuchenne połączone z pokojem w formie studia. Według planów, inwestor zamierza oddać budynek do użytku do końca 2015 roku.

 

  wizualizacja budynku od strony frontowej

 

 lokalizacja przyszłej inwestycji

 

 

 

 

 

 

 

 

udostępnij
do góry