• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Turniej Piłki Nożnej Miast Partnerskich

Turniej Piłki Nożnej Miast Partnerskich

13 Czerwca 2014

Wśród drużyn, które biorą udział w turnieju znajdują się dwa składy reprezentujące gospodarza - Concordia Knurów i APN Knurów, ekipy ze słowackiego Svitu i czeskiego miasta Ceska Trebova oraz drużyny Piasta Gliwice i MKS Zaborze. Chłopcy z rocznika 2002 i młodsi rywalizują na terenie Kompleksu boisk wielofunkcyjnych przy ul. Ułanów. Zespoły grają systemem "każdy z każdym". Po ostatnim meczu, który zaplanowano na godzinę 11:00 dnia dzisiejszego, odbędzie się uroczyste zakończenie turnieju, w którym udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych Svitu, Ceskiej Trebovej oraz Knurowa.

Drużyny piłkarskie z zaprzyjaźnionych miast przebywają w Knurowie od środy wieczora do popołudnia dnia dzisiejszego. Blisko trzydniowy program pobytu młodych piłkarzy obejmuje nie tylko udział w rozgrywkach sportowych, ale także wyjazd do Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu połączony ze zwiedzaniem poziomu 170 metrów. Ponadto drużyny z Czech i Słowacji oraz drużyny Gminy Knurów uczestniczyły w integracyjnym grillu, który miał miejsce w dniu wczorajszym na Kąpielisku Leśne Zacisze.

Turniej Piłki Nożnej Miast Partnerskich

Turniej Piłki Nożnej Miast Partnerskich

Turniej Piłki Nożnej Miast Partnerskich w Knurowie (fot. MOSiR Knurów)

 

Dzieci ze Svitu i Ceskiej Trebovej na wycieczce do Zabytkowej Kopalni Gudio

Dzieci ze Svitu i Ceskiej Trebovej na wycieczce do Zabytkowej Kopalni GudioWycieczka drużyn ze Svitu i Ceskiej Trebovej do Zabytkowej Kopalni Guido (fot. UM Knurów)

 

do góry