• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Uzupełniające wybory do Rady Miasta Knurów

Uzupełniające wybory do Rady Miasta Knurów

15 Grudnia 2017

W najbliższą niedzielę 17 grudnia br. w okręgu wyborczym nr.16 odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Knurów. O jeden mandat, zwolniony przez Marka Sanecznika wskutek niekorzystnego dla niego rozstrzygnięcia Naczelnego Sądu Administracyjnego, powalczy pięciu kandydatów.

Przypomnijmy, że pod koniec pierwszego półrocza 2016 r. do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że Pan Marek Sanecznik mieszka z rodziną w Czerwionce-Leszczynach. W wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego Rada Miasta, podczas listopadowej sesji w ubiegłym roku głosowała nad wygaszeniem mandatu. Decyzję tą zaskarżył radny Sanecznik do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, który oddalił skargę. W wyniku kolejnego odwołania, tym razem do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, podtrzymane zostało orzecznictwo, w konsekwencji czego Marek Sanecznik straci swój mandat.

Zgodnie ze Statutem Miasta Knurów oraz kodeksem wyborczym, wakat w składzie Rady Miasta Knurów zostanie uregulowany w formie wyborów uzupełniających.

Uprawnionymi do głosowania są osoby pełnoletnie, które umieszczone zostały w spisie wyborców, a także te osoby, które obwodowa komisja wyborcza w dniu głosowania dopisze do spisu wyborców, pod warunkiem udokumentowania przez nie, iż stale zamieszkują na terenie okręgu wyborczego nr. 16 i nie utraciły czynnego prawa wyborczego. Okręg nr. 16 obejmuje następujące ulice: Janty,Mickiewicza, Ogrodowa, Pocztowa, Sienkiewicza, Słoniny oraz Spółdzielcza.

Głosowanie odbedzie się w lokalu obwodowej komisji wyborczej, która mieścić się będzie w budynku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr. 1 przy ul. Słoniny nr.1 w Knurowie. Głosowanie odbywać się będzie w ciągu jednego dnia bez przerwy, między godziną 7:00 a 21:00. Warunkiem dopuszczenia wyborcy do głosowania jest okazanie komisji dokumentu umożliwiającego stwierdzenie jego tożsamości, może to być dowód osobisty, paszport lub inny dokument z fotografią.

Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiąjąc przy nim znak X w odpowiedniej kratce.

Wątpliwości lub uwagi dotyczące przebiegu wyborów w Knurowie prosimy kierować do Urzędu Miasta w Knurowie, pod  numerem telefonu 32 441 97 23.

Szczegółowe informacje o wyborach uzupełniających oraz wykaz wszystkich dokumentów związanych  z wyborami w dniu 17 grudnia br. znajdują sie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Knurów.

 

udostępnij
do góry