• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/VIII Knurowskie Dni Integracji "Bądźmy razem"

VIII Knurowskie Dni Integracji "Bądźmy razem"

13 Maja 2016

Już w najbliższą środę 18 maja br. rozpocznie się ósma edycja Knurowskich Dni Integracji z osobami niepełnosprawnymi pod hasłem „Bądźmy Razem”. W tym roku kolejny raz klucze do miasta przekazane zostaną uczestnikom, a wśród atrakcji przewidziano koncerty, spotkania, zawody sportowe, wystawy i wiele innych wydarzeń. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi w kinie Scena KULTURA, które zaplanowano na godzinę 17:00.

Zwyczajowo patronat honorowy nad Knurowskimi Dniami Integracji objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams.

Już w przeddzień oficjalnego otwarcia, we wtorek 17 maja młodzież knurowskich szkół na dwóch seansach będzie mogła zobaczyć film pt. „Ze wszystkich sił” -  to historia niepełnosprawnego chłopca, który namawia ojca, byłego sportowca, do wspólnego udziału w zawodach Ironman odbywających się do roku w Nicei.
W środę w godzinach dopołudniowych zaplanowano olimpiadę sportowa „Bądźmy Razem”, dla podopiecznych knurowskich placówek statutowo zajmujących się osobami niepełnosprawnymi oraz dla uczniów knurowskich szkół integracyjnych, a w czwartek dwa spotkania adresowane głównie do młodzieży, z goścmi honorowymi, którymi w tym roku są Michał Ziomek i Ryszard Czich z zespołu Universe.

W ten sam dzień, czyli w czwartek 19 maja br. w Domu Kultury w Szczygłowicach odbędzie II Integracyjny festiwal Artystyczny mieszkańców DPS-ów oraz młodzieży miasta Knurowa. Natomiast w godzinach popołudniowych w parku przy ul.Dworcowej odbędą się gry, zabawy i gimnastyka zorganizowane przez knurowskie stowarzyszenie TRION pod nazwą „Marsz niewidomego”.

W piątkowy poranek w kinie rozpocznie się I Integracyjny przegląd talentów, z kolei publiczność w hali MOSiR-u koncentrować się będzie na zmaganiach w ramach Zunifikowanego turnieju piłkarskiego o Puchar Prezydenta Miasta pod hasłem „Razem Raźniej”. Na piątkowy wieczór o godz. 18:00 organiizatorzy zapraszają do klubu kultury lokalnej SZTUKATERIA na wystawę pasteli „Moje widzenie świata” autorstwa Andrzeja Krawca.

W sobotę po południu przy arenie plenerowej w parku przy ulicy Ogana odbędzie się VIII Integracyjny Festyn Rodzinny. W czasie festynu wystąpi m.in. orkiestra KWK Knurów, zespoły muzyczne i taneczne skupione przy Centrum Kultury i nie tylko. Zagra i zaśpiewa zeszłoroczny gość honorowy KDI Łukasz Żelechowski.

Finał VIII Knurowskich Dni Integracji będzie mieć wymiar duchowy. W niedzielę w kościele pod wezwaniem świętych Cyryla i Metodego zostanie odprawiona msza św. dziękczynna  w intencji uczestników i organizatorów.

Knurowskie Dni Integracji  „Bądźmy Razem” to wspólne przedsięwzięcie knurowskich organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi: Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Caritas, MG-2, MSP-2,MP nr 13 – wszystkie   placówki z oddziałami integracyjnymi – a także Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Szkół Zawodowych, stowarzyszenia TRION, Słoneczko i DPS Zameczek z Kuźni Nieborowskiej a także MOSiR-u, MOPS-u oraz Centrum Kultury w Knurowie. [oprac. na podst. informacji własnej Organizatora].

     

  

 

 

 

do góry