• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Liderzy organizacji pozarządowych nagrodzeni

Liderzy organizacji pozarządowych nagrodzeni

20 Maja 2016

W tym roku, specjalna Komisja Konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu Miasta i Organizacji Pozarządowych, zdecydowała się uhonorować Adriana Czerwca - w kategorii lidera organizacji pozarządowej oraz Knurowskie Stowarzyszenie Diabetyków - w kategorii najlepszych organizacji. Uroczyste wręczenie dyplomów nastąpiło w środę 18 maja br. na scenie kina Scena KULTURA podczas inauguracji VIII Knurowskich Dni Integracji.

Knurowskie Stowarzyszenie Diabetyków - to organizacja zrzeszająca osoby chore na cukrzycę, ich rodziny oraz osoby zainteresowane zapobieganiem i leczeniem cukrzycy. Co roku organizuje przesiewowe badanie glukozy we krwi na imprezach ogólnodostępnych dla mieszkańców Knurowa, festynach, imprezach integracyjnych z innymi stowarzyszeniami. Organizuje również bezpłatne spotkania z lekarzami specjalistami z dziedziny diabetologii, neurologii oraz kardiologii.
Jako stowarzyszenie, przy współpracy z Centrum Medycznym SYNEXSUS z Katowic, bierze udział w cyklu spotkań edukacyjnych „Szkoła cukrzycy” , a także pomaga w przeprowadzaniu przesiewowych badań cholesterolu, jak również badań hemoglobiny glikolowej HbA1c.
W ubiegłym roku z inicjatywy Knurowskiego Stowarzyszenia Diabetyków przebadano ok. 500 osób, wyników prawidłowych było ok. 35%, nieprawidłowych ok. 65%. Lekarz diabetolog skonsultował ok. 100 osób z podwyższonym poziomem glukozy.
Oprócz działalności profilaktycznej, Stowarzyszenie propoguje wśród społeczności lokalnej wiedzę na temat zagrożeń i powikłań związanych z nie leczoną cukrzycą.


Adrian Czerwiec -  uczestniczył jako wolontariusz m.in. w takich imprezach, jak Turniej Piłki Siatkowej Powiatu Gliwickiego, Ekspozycja Pucharu Świata, a także szeregu turniejów piłki siatkowej, w tym charytatywne („Pomagamy Joannie Tomskiej”, „Gramy dla Dawida”).
Laureat brał również czynny udział w pomocy przy organizacji knurowskiej ligi piłki siatkowej, spotkaniu z Mikołajem, grach i zabawach na lodowisku miejskim.
Do licznych zasług Pana Czerwca można zaliczyć również zorganizowanie innowacyjnego przedsięwzięcia biegowego z aplikacją „ENDOMONDO” (1000 km do dresów), którego efektem było pozyskanie funduszy na zakup odzieży sportowej dla drużyny TKKF Szczygłowice Juniors.
Nie można także pominąć uczestnictwa Pana Adama wraz z młodzieżą w wydarzeniach: Mistrzostwa Polski w siatce plażowej „Plaża Open” w Rybniku, mecze drużyny ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, „Festyn na Grzybówce” w Golejowie.

 Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu oraz zapału w dalszym działaniu na rzecz społeczności Knurowa.

 Ideą konkursu jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe, jak i wyróżnienie najbardziej zaangażowanych w pracę trzeciego sektora społeczników oraz liderów pozarządowych. SPOŁECZNY CHARAKTER organizacji pozarządowych sprawia, że są one postrzegane jako cenny partner samorządu terytorialnego, a wyróżnienie najaktywniejszych pozwala na umocnienie lokalnych działań i stworzenie warunków do powstania nowych wartościowych inicjatyw.

                       

do góry