• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/W czwartek nieczynne dwa przedszkola miejskie.

W czwartek nieczynne dwa przedszkola miejskie.

10 Kwietnia 2019

Akcja strajkowa nauczycieli prowadzona w poszczególnych placówkach oświatowych nie oznacza automatycznie zawieszenia zajęć w przedszkolu/szkole. Strajk najczęściej uniemożliwia prowadzenie zajęć edukacyjnych, jednak dyrektorzy, jeśli tylko mają taką możliwość, starają się zapewnić najbardziej potrzebującym dzieciom opiekę.

Jjeżeli dyrektor danej placówki, pomimo podjętego wysiłku organizacyjnego, nie jest w stanie zapewnić nawet w minimalnym zakresie opieki nad dziećmi, wówczas może podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć na czas oznaczony. Ze względu na to, że nie wiadomo kiedy nastąpi koniec strajku, organ prowadzący w takim przypadku wyraża zgodę na zawieszenie zajęć na czas jednego dnia, analizując codziennie i indywidualnie każdą sytuację związaną ze strajkiem.


W związku z powyższym, dyrektorzy zawiesili zajęcia w dniu 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) w:

  • Miejskim Przedszkolu nr 7 w Knurowie;
  • Miejskim Przedszkolu nr 12 im. Janusza Korczaka w Knurowie.Informacji o możliwości zapewnienia opieki dla dzieci w pozostałych miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych można szukać na stronach internetowych poszczególnych placówek. Niezbędnych informacji w tym zakresie udziela również dyrektor przedszkola/szkoły.

udostępnij
do góry