• język migowy
  • BIP
  • EU

W drodze do nowoczesności

28 Września 2017

Przypomnijmy, że w listopadzie 2015 roku gliwicka firma WSOP, zajmująca się produkcją wyposażenia stacji kontroli pojazdów, nabyła od Gminy Knurów w drodze przetargu za blisko 1,5 miliona złotych dwie działki o łącznej powierzchni ponad 1 ha. Nieruchomości położone są przy ul. Dworcowej, w rejonie estakady autostrady A1.

Zgodnie z projektem architektonicznym, inwestor zamierza wybudować obiekt o łącznej powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzić będzie duża hala montażowa (z zapleczem badawczo-szkoleniowym) połączona z budynkiem biurowym. W ramach kompleksu prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowych konstrukcji urządzeń do diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych oraz ich obsługi i napraw. Firma WSOP planuje także prowadzić badania nad doskonaleniem metod wytwarzania urządzeń oraz  zwiększenia ich trwałości, rozwijać metody oceny stanu technicznego samochodów, czy też prowadzić działalnośći informacyjną i szkoleniową w zakresie nowych metod diagnozowania stanu technicznego pojazdów.

Po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji technicznej oraz uzyskaniu zgód i zezwoleń na prowadzenie inwestycji, plac budowy przekazano wykonawcy robót w miesiącu lipcu br. Po wbiciu symbolicznej pierwszej łopaty, ruszyły już prawdziwe prace związane z wylaniem fundamentów pod przyszłą halę montażową. Jeżeli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem, najpóźniej do 30 czerwca przyszłego roku obiekt powinien zostać oddany do użytku.

 

Plac budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy WSOP przy ul. Dworcowej

udostępnij
do góry