• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/W sobotę odbędzie się uroczystość przekazania nowego (..)

W sobotę odbędzie się uroczystość przekazania nowego wozu bojowego dla OSP Knurów

16 Września 2016

W dniu jutrzejszym o godzinie 15:00 odbędzie się symboliczna uroczystość przekazania przez miasto nowego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Knurowie. Miejscem wspomnianego wydarzenia będzie plac przy Ratuszu Miejskim przy ul. Niepodległości 7 w Knurowie.

Klucze i dokumenty nowego wozu bojowego odbierze z rąk Prezydenta Miasta Adama Ramsa Prezes OSP Knurów Benedykt Wróż. Nowy sprzęt, który służyć będzie społeczności lokalnej, ratując życie i mienie osób poszkodowanych, poświęci proboszcz parafii pw. św. Cyryla i Metodego Mirosław Pelc. Na sobotnią uroczystość zaproszono także przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej na czele z Komendantem Miejskim PSP w Gliwicach oraz Dowódcą JRG Knurów, Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, Komendanta Komisariatu Policji w Knurowie, Starostę Powiatu Gliwickiego, radnych powiatowych z terenu Knurowa, radnych Rady Miasta Knurów oraz przedstawiciela Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w osobie Dyrektora Generalnego.

Przypomnijmy, że nowoczesny Mercedes-Benz ATEGO zastąpi wysłużonego Jelcza. Nowy samochód posiada na wyposażeniu m.in. zestaw do wyważania drzwi, pozwalający uczestniczyć w akcjach ratunkowych przy wypadkach drogowych na pobliskich autostradach. Jest również wyciągarka, zbiornik na 4,5 tys. l wody, specjalistyczny sprzęt ratowniczy i medyczny, drabina oraz wiele innych udogodnień, pozwalających sprawnie nieść pomoc.
Ważną kwestią Mercedesa jest możliwość pomieszczenia 6 strażaków, gdzie w jego poprzedniku Jelczu, były tylko 4 miejsca.

Koszt zakupu nowego pojazdu wyniósł niespełna 800.000 zł i został sfinansowany ze środków budżetu miasta.

 

Nowy wóz bojowy Mercedes-Benz ATEGO już wkrótce służyć będzie OSP Knurów

  

udostępnij
do góry