• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Warsztaty filmoterapii dla osób (..)

Warsztaty filmoterapii dla osób niepełnosprawnych-podsumowanie

1 Października 2014

Pod koniec 2013 roku Gliwicki Klub Filmowy WROTA rozpoczął trzyletni projekt kulturalno-terapeutyczny „Drzwi do Normalności  - warsztaty Filmoterapii Planowej dla osób niepełnosprawnych”.

Dzięki dofinansowaniu, jakie Gmina Knurów udzieliła Stowarzyszeniu w ramach konkursu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych, kolejna część projektu odbyła się w naszym mieście, a Knurów był ósmym miejscem na mapie Aglomeracji Górnośląskiej, gdzie zorganizowane zostały warsztaty z udziałem niepełnosprawnych.

Materiały powstałe podczas zajęć będą bazą wyjściową do sporządzenia publikacji i instruktażu na temat filmoterapii planowej, która będzie udostępniana nieodpłatnie osobom chcącym stosować tego typu terapię edukacyjną w warsztatach oraz chcących umożliwić przygodę z filmem osobom niepełnosprawnym (publikacja będzie przetłumaczona także na język angielski). Dokumenty zostaną zaprezentowane przy okazji obchodów 15 lecia działalności klubu w 2016 roku.

Knurowskie warsztaty, które trwały blisko tydzień, odbywały się w okresie wakacyjnym w siedzibie Ośrodka M.B. Uzdrowienie Chorych działającym przy Caritas Archidiecezji Katowickiej w Knurowie. W zajęciach udział brali podopieczni Ośrodka oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób i Rodzin z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Poniżej wybrane zdjęcia z planu zajęć (fot. arch. GKF WROTA)

    

     

      

  

 

   

udostępnij
do góry