• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Warsztaty filmoterapii dla osób niepełnosprawnych

Warsztaty filmoterapii dla osób niepełnosprawnych

5 Czerwca 2014

Pod koniec 2013 roku Gliwicki Klub Filmowy WROTA rozpoczął trzyletni projekt kulturalno-terapeutyczny „Drzwi do Normalności  - warsztaty Filmoterapii Planowej dla osób niepełnosprawnych”.

Dzięki dofinansowaniu, jakie Gmina Knurów udzieliła Stowarzyszeniu w ramach konkursu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych, kolejna część projektu odbędzie się w naszym mieście, a Knurów będzie ósmym miejscem na mapie Aglomeracji Górnośląskiej, gdzie zorganizowane zostaną warsztaty z udziałem niepełnosprawnych.

Materiały powstałe podczas zajęć będą bazą wyjściową do sporządzenia publikacji i instruktażu na temat filmoterapii planowej, która będzie udostępniana nieodpłatnie osobom chcącym stosować tego typu terapię edukacyjną w warsztatach oraz chcących umożliwić przygodę z filmem osobom niepełnosprawnym (publikacja będzie przetłumaczona także na język angielski). Dokumenty zostaną zaprezentowane przy okazji obchodów 15 lecia działalności klubu w 2016 roku.

Knurowskie warsztaty, które potrwają sześć dni, od 9 do 13 czerwca w siedzibie Ośrodka M.B. Uzdrowienie Chorych działającym przy Caritas Archidiecezji Katowickiej w Knurowie ul. Szpitalna 29 w godzinach od 9:00 do 14:00, realizowane będą z udziałem podopiecznych Ośrodka Caritasu oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób i Rodzin z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Zanim powstanie materiał z warsztatów w Knurowie, z relacjami fotograficznymi i video z innych miast można zapoznać się na oficjalnej stronie Filmoterapii Planowej -  www.filmoterapia.eu

 

 

 

 


 

do góry