• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Już za tydzień Dni Knurowa 2014!

Już za tydzień Dni Knurowa 2014!

6 Czerwca 2014

Już za tydzień Miasto Knurów będzie obchodziło swoje święto, a mianowicie Dni Knurowa. Tradycyjnie inaugurująca gala odbędzie się w piątek 13 czerwca. Podczas uroczystości, która będzie miała miejsce w Domu Kultury w Szczygłowicach wręczone zostaną tegoroczne Laury Knurowa. Przypomnijmy, iż w roku bieżącym nagroda - będąca najwyższym wyróżnieniem w Knurowie - trafi do Pani Marii Grzelewskiej oraz do Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. ks. Dzierżona.

Główne imprezy odbędą się na Placu 700-lecia w rejonie ul. Aleja Lipowa, przy czym rozpoczęcie nastąpi o godz. 16:00. W pierwszej kolejności na scenie wystąpi zespół Bez Biletu, następnie Krzikopa, Dust oraz Dark Wind i The Cumpels. O godzinie 20:00 na scenie pojawi się pierwsza Gwiazda Wieczoru: Genesis Classic, a o 22:00 wystąpi kolejna Gwiazda Wieczoru - zespół Zakopower. Po koncercie zespołu odbędzie się widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Drugi dzień obchodów Dni Miasta rozpocznie się o 12:00 mszą świętą w intencji Mieszkańców, odprawioną w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.
Artystyczna część niedzielnych Dni Knurowa rozpocznie się o godz. 16:00 na Placu 700-lecia, gdzie zaprezentują się zespoły muzyczne, działające przy knurowskim Centrum Kultury. Następnie o 17:30 na scenie pojawi się zespół Le Fleur, o 18:30 Hi-Fi. Godzina 20:00 zarezerwowana jest dla Mirka Jędrowskiego. O 22:00 wystąpią Skaldowie - gwiazda niedzielnych obchodów Dni Knurowa.

Uzupełnieniem części artystycznej będą różnego rodzaju konkursy, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka z karuzelami i dmuchanymi zamkami. Natomiast dla miłośników motoryzacji przygotowano pokazy motocyklowe oraz ekspozycję nowych modeli samochodów. Ponadto w programie znaduje się także pokaz japońskiej sztuki walki oraz pokaz mieczy samurajskich. Podczas tegorocznych Dni Knurowa na Placu 700-lecia zostanie podjęta próba pobicia Rekordu Guinnessa w zakresie: 'najwięcej ludzi wykonujących pompki', w ramach akcji POMPUJEMY na rzecz Mam Haka na Raka w KNUROWIE.

Wśród imprez towarzyszących Dniom Knurowa znajdują się Zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Knurów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę - 8 czerwca br. o godzinie 8:00 na Stawie "Jaskinia" w Szczygłowicach oraz 21 czerwca o godzinie 9:00 na Stawie "Moczury" w Knurowie. Ponadto w dniach 12-13 czerwca na Kompleksie boisk wielofunkcyjnych "Orlik" odbędą się rozgrywki w ramach Turnieju Piłki Nożnej Miast Partnerskich. Ponadto zaplanowano także mnóstwo innych wydarzeń sportowych. Więcej informacji dostępnych jest na stronie MOSIRu - KLIK.

Plakat - Dni Knurowa 2014

udostępnij
do góry