• język migowy
  • BIP
  • EU

Weekendowe atrakcje

5 Stycznia 2011

Już jutro - w święto Trzech Króli - Akcja Katolicka w Knurowie wraz z Centrum Kultury zapraszają na siódmy już przegląd kolęd. Chociaż Boże Narodzenie już za nami, to zimowa aura i prawdziwa polska zima za oknem sprzyjają świątecznym nastrojom, zwłaszcza jeśli we właściwy klimat wprowadzają nas najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Organizatorzy tegorocznego Przeglądu wzorem lat ubiegłych bardzo serdecznie zapraszają wszystkich do posłuchania, jak brzmią kolędy w wykonaniu dzieci i młodzieży z knurowskich szkół  oraz zespołu ,,Wrazidloki". Koncert odbędzie się 6 stycznia br. o godzinie 17.15 w kościele p.w. Świętych Cyryla i Metodego przy ul.Niepodległości 1 w Knurowie.

W nadchodzący weekend także wielbiciele muzyki chóralnej będą mieli powody do radości, a to za sprawą knurowskiego Chóru Kameralnego Slavica Musa, który obchodzić będzie 20-lecie powstania zespołu. Jubileuszowy koncert odbędzie się w najbliższą sobotę - 8 stycznia br., o godzinie 18:30 w auli Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Knurowie. Wstęp bezpłatny.

Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie w trakcie weekendu. W sobotę na szczygłowickiej Hali MOSiR będzie miał miejsce Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Halowej Trampkarzy, a na krytej pływalni w Szczygłowicach odbędzie się Finał Grand Prix w Pływaniu Szkół Podstawowych i Szkół Gimnazjalnych. Ponadto w niedzielę również na hali w Szczygłowicach rozegrany zostanie mecz Młodzieżowej Ligii Piłki Nożnej Halowej oraz Turniej Piłki Siatkowej z okazji WOŚP.

Całości wydarzeń kulturalno-sportowych zaplanowanych na najbliższy weekend dopełni Pierwszy Noworoczny Turniej Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Koło PTTK "TRION". Impreza odbędzie się o godzinie 10:00 w Klubie Lokatorek przy ul. Armii Krajowej 1. W czasie turnieju rozegrane zostaną konkurencje polegające m.in. na spakowaniu do plecaka rzeczy najpotrzebniejszych na górskim szlaku, ubraniu się odpowiednio na wyprawę w góry, wytyczeniu trasy wycieczki oraz udzieleniu pierwszej pomocy. W turnieju będą brały udział osoby niepełnosprawne, jak i osoby zdrowe oraz stowarzyszenia zaprzyjaźnione z PTTK "TRION" . Celem przedsięwzięcia jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych oraz ich integracja ze społeczeństwem.

do góry