• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wspomnienia z wizyty gości z całego świata

Wspomnienia z wizyty gości z całego świata

4 Sierpnia 2016

Druga połowa lipca 2016 r. była wyjątkowym momentem w życiu Knurowa, a mianowicie gościliśmy pielgrzymów, którzy przyjechali do naszego miasta z wielu krajów.

Dzięki obecności Papieża Franciszka w naszym kraju z okazji tegorocznych Światowych Dni Młodzieży do wielu polskich miast przyjechali pielgrzymi, głównie młodzież, z całego świata. Knurów odwiedzili m.in. mieszkańcy z USA, Włoch, Tajlandii, Filipin i Salwadoru. Warto dodać, że wśród Salwadorczyków był również tamtejszy biskup, który przewodniczył uroczystej międzynarodowej mszy w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie.

Te zaledwie 5 dni, a może aż 5 dni, wizyty pielgrzymów sprawiły, że idąc ulicami naszego miasta na porządku dziennym mijaliśmy ludzi o różnych kolorach skóry, a w tle słychć było gwar rozmów w różnych językach.
Był to czas, w którym nawiązało się wiele ciekawych znajomości, a nawet przyjaźni. Mogliśmy poznać zwyczaje obce dla Polaków oraz pochwalić się polską gościnnością.

Wśród naszych rodaków pozostały pozytywne wrażenia i wiara, że będziemy miło wspominani w różnych zakątkach naszego globu.

W dniu dzisiejszym będzie dobra okazja do wspomnień, a mianowicie, w telewizji TVT Rybnik, w wieczonym paśmie o godzinie 18:30 będzie relacja ze Światowych Dni Młodzieży z wizytą w Knurowie. Zachęcamy do oglądania!

 

dodano: 05.08.2016, 10:22
Film z relacją dostępny jest na naszym kanale YouTube  ->  KLIKNIJ

udostępnij
do góry