• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego

24 Maja 2019

W całej Polsce oraz pozostałych krajach będących członkami Unii Europejskiej, trwają przygotowania związane z organizacją obwodowych komisji wyborczych oraz z zapewnieniem odpowiedniego zaplecza techniczno-lokalowego tak, by zabezpieczyć sprawny przebiegu głosowania. W tym celu Prezydent Knurowa wydał zarządzenie, w którym powołał Zespół Wyborczy, złożony z pracowników Urzędu Miasta Knurów odpowiedzialnych za właściwe wdrożenie czynności przygotowawczych.

Obwieszczeniem z 18 kwietnia br. ustalił także numery oraz granice obwodów głosowania oraz wyznaczył lokale wyborcze dostosowane do udziału w głosowaniu wyborców niepełnosprawnych.  Tradycyjnie już, utworzono również specjalny obwód do głosowania w budynku Szpitala sp. z o.o. w Knurowie z myślą o pacjentach, którzy w najbliższą niedzielę będą przebywać na terenie szpitala i nie będą mieli możliwości głosowania w swoich macierzystych lokalach.

Wykaz pełnomocników wyborczych oraz adresy siedzib komitetów wyborczych są dostępne na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Film: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Technika głosowania (język polski migowy)


do góry