• język migowy
  • BIP
  • EU

Wybory samorządowe 2018

19 Października 2018

Punktualnie o godzinie 7:00 lokale wyborcze zostaną udostępnione wyborcom, którzy będą mieli prawo wybrać swoich przedstawicieli do miejskich, powiatowych i wojewódzkich gremiów oraz zdecydują kto w najbliższych latach rządzić będzie w ich miejscowości.

Przypomnijmy, że uprawnionymi do głosowania są osoby pełnoletnie, które umieszczone są w spisie wyborców w obwodzie do głosowania, odpowiednim ze względu na miejsce zamieszkania. Do głosowania uprawnione są także te osoby, które obwodowa komisja wyborcza w dniu głosowania dopisze do spisu wyborców, pod warunkiem udokumentowania przez nie, iż stale zamieszkują na terenie danego obwodu głosowania i nie utraciły czynnego prawa wyborczego.

Głosowanie odbywa się w lokalu obwodowej komisji wyborczej w ciągu jednego dnia bez przerwy, między godziną 7:00 a 21:00. Warunkiem dopuszczenia wyborcy do głosowania jest okazanie komisji dokumentu umożliwiającego stwierdzenie jego tożsamości, może to być dowód osobisty, paszport lub inny dokument z fotografią.

Wyborcy w Knurowie otrzymają 4 karty do głosowania. Do tej pory w wyborach samorządowych głosowaliśmy na kartach, które różniły się kolorem. Inny był kolor karty do głosowania z kandydatami na prezydenta miasta, do rady miasta, inny do rady powiatu, czy też sejmiku województwa. W tym roku Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała inaczej. To nie całe karty będą kolorowe, a jedynie nazwiska kandydatów wydrukowane zostaną na kolorowych paskach.

Każdorazowo, głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku X w kratce obok nazwiska TYLKO jednego kandydata. Głos będzie nieważny, jeżeli wyborca odda głos na więcej niż jednego kandydata na danej karcie do głosowania lub nie postawi znaku X przy nazwisku żadnego kandydata na danej karcie.

Szczegółowy wykaz obwodów do głosowania wraz z siedzibą lokalu wyborczego znajduje się w tabeli poniżej.

Wątpliwości lub uwagi dotyczące przebiegu wyborów w Knurowie prosimy kierować do Urzędu Miasta w Knurowie, pod wskazanymi numerami telefonu:

  • 32 441 97 23
    lub
  • 32 235 21 21

ewentualnie na numer alarmowy Straży Miejskiej: 986

 

Wybory samorządowe 2018: Jak oddać głos?

 

 

do góry