• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wybrane szkoły w Knurowie otrzymają środki na rozwój (..)

Wybrane szkoły w Knurowie otrzymają środki na rozwój czytelnictwa

7 Maja 2020

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Decyzją Wojewody Śląskiego szkoły i biblioteki pedagogiczne z naszego regionu uzyskają wsparcie w ramach wspomnianego programu, w tym również w Knurowie.

Na liście szkół wybranych do dofinansowania w ramach Programu znalazły się m.in. Miejska Szkoła Podstawowa nr 3 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 im. Feliksa Michalskiego w Knurowie z kwotą 4 000,00 zł oraz Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Knurowie z kwotą 12 000,00 zł.

 

udostępnij
do góry