• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wydłużony remont ul. Lotników

Wydłużony remont ul. Lotników

2 Września 2021

Na początku czerwca br. rozpoczęła się inwestycja przebudowy ulicy Lotników II. Stosowną umowę na wykonanie prac podpisała z Gminą Knurów firma Drogomax. W planie była wymiana nawierzchni na długości 334 metrów, wybudowanie chodników z kostki brukowej oraz wykonanie kanalizacji deszczowej.

W momencie rozpoczęcia robót nic nie wskazywało na pojawienie się trudności. Te jednak wystąpiły. Pracownicy Urzędu Miasta z wykonawcą robót ustalili, że w ziemi wciąż są stare komory ciepłownicze i kanały betonowe, które miały zostać zlikwidowane 5 lat temu na zlecenie ówczesnego PEC-u (obecnie PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A.).

Najwyraźniej wykonawca działający na zlecenie PEC-u skuł przed laty to, co wystawało ponad poziom gruntu, a resztę przysypał ziemią. Na skutek odwołania Gminy, spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa zlikwidowała na własny koszt podziemną infrastrukturę. Okazało się jednak, że po powrocie na plac budowy firmy Drogomax, napotkano w ziemi na kolejne betonowe pozostałości starej, nieczynnej infrastruktury ciepłowniczej.

Te kolejne przeszkody zostaną oczywiście usunięte przez przedsiębiorstwo cieplne, jednakże wpływa to niekorzystnie na harmonogram prac, a nieplanowane przestoje odsuwają w czasie termin zakończenia przebudowy.

W tej sytuacji Gmina Knurów zdecydowała się podpisać z firmą Drogomax aneks do umowy, ustalając nowy termin do końca bieżącego roku.

ulica Lotników, foto: Przegląd Lokalny

Podobne wiadomości:

do góry