• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wyraź zdanie na temat systemu transportowego

Wyraź zdanie na temat systemu transportowego

18 Września 2017

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym studium transportowego. Jeśli poruszasz się środkami komunikacji zbiorowej na terenie naszej aglomeracji, koniecznie wypełnij ankietę.

Badania będą prowadzone od września do listopada 2017 roku.

Studium Transportowe Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego to pierwsze kompleksowe opracowanie dotyczące transportu dla obszaru Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii, jak i całego subregionu centralnego województwa śląskiego.

Celem studium jest opracowanie koncepcji i kierunków rozwoju systemu transportowego na obszarze całego subregionu centralnego województwa śląskiego. Środkiem do osiągnięcia tego celu będzie komputerowy model ruchu odwzorowujący procesy zachodzące w systemie transportowym badanego obszaru.

Badanie w Knurowie zrealizowane będzie na 3 sposoby:

  1. metodą elektronicznej ankiety dostępnej pod adresem http://www.studiumtransportowe.pl/

  2. metodą osobistych wywiadów, przeprowadzanych w domach respondentów. W Knurowie będzie ankietowanych 182 gospodarstwa domowe, spośród 11 452 w całej aglomeracji. Wywiady będą przeprowadzane od wtorku do soboty włącznie. W dni robocze ankieterzy będą odwiedzali wylosowane gospodarstwa domowe w godzinach od 12 do 21, zaś w soboty od 8 do 21.

    Jeśli pojawi się wątpliwość co do wiarygodności ankietera, można poprosić od niego numer z legitymacji i zweryfikować go na stronie: http://studiumtransportowe.pl/pollster

  3. metodą osobistych wywiadów, przeprowadzanych w miejscach publicznych. W naszym mieście do badania zostały wytypowane takie lokalizacje jak:parking przy centrum handlowym Stara Cegielnia na ul. 1 Maja, parking przy Biedronce na ul. Witosa, rejon Targowiska Miejskiego przy ul. Szpitalnej, a także 3 przystanki KZK GOP: Szczygłowice Kopalnia, Knurów Szpitalna, Knurów Wojska Polskiego.

Nie licząc ankiety elektronicznej, w Knurowie planuje się przeprowadzić ponad 1000 ankiet.

Informacje szczegółowe: http://www.studiumtransportowe.pl/

 

 

do góry