• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Wyróżnienia "Knurów - dobre przykłady" przyznane

Wyróżnienia "Knurów - dobre przykłady" przyznane

14 Maja 2024

Na rok bieżący przypadła XV już edycja gminnego konkursu "Knurów - Dobre Przykłady", którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie osób oraz organizacji pozarządowych, które w poprzednim roku szczególnie wyróżniły się podczas realizacji działań i wsparcia na rzecz społeczności lokalnej naszego miasta.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, zgłoszenia konkursowe przyjmowane były do dnia 17 kwietnia 2024 roku.

W wyniku weryfikacji i oceny zgłoszonych kandydatur Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta zdecydowała się rekomendować Zbigniewa Nosiadka w kategorii Lidera organizacji pozarządowej oraz Polski Związek Emerytów i Rencistów w kategorii najlepszej organizacji.

Zdjęcie przedstawiające Zbigniewa Nosiadka podczas gry na perkusji fot. materiały własne zespołu Snake TracerZbigniew Nosiadek – animator kultury, głównie zajmujący się muzyką, od lat współpracujący z Centrum Kultury w Knurowie i jego działami: Domem Kultury w Szczygłowicach, Klubem Sztukteria oraz od dnia jego otwarcia z Art CK. Wraz z Krzysztofem Skowrońskim prowadzi Hard Rock Knurów, który obchodzi 30-lecie działalności. Pomysłodawca i organizator wielu knurowskich imprez i wydarzeń m.in. Finałów WOŚP , Rockowych Zaduszek, Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Rockowych KNUROWISKO oraz Jam Sessions, które odbywa się od 3 lat. Zbigniew Nosiadek jest też perkusistą zespołu Snake Tracer.
Inicjowane przez laureata działania angażują i integrują mieszkańców Knurowa a także dają szansę młodym ludziom na pokazanie swojej pasji, wzmacniają motywację i chęć do rozwoju.

 

Zdjęcie przedstawicieli Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Knurowie fot. Redakcja Przegląd Lokalny Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – związek powstał w 1955 roku i zrzesza ok. 800 emerytów i rencistów mając na celu poprawę  warunków socjalno – bytowych oraz uczestniczenie w życiu społecznym poprzez integrację i aktywizację emerytów i rencistów. Związek współpracując z organami władzy publicznej i samorządowej oraz z organizacjami społecznymi organizuje i oferuje szeroki wachlarz imprez skierowany do starszej części mieszkańców Knurowa (m.in. wyjazdy do kina, teatru, imprezy taneczne, spotkanie z okazji Dnia Seniora, Dnia Babci i Dziadka, spotkanie wigilijno – noworoczne oraz wszelkiego rodzaju ciekawe prelekcje i pogadanki.

Tegorocznym Laureatom gminnego konkursu „Knurów - DOBRE PRZYKŁADY" serdecznie gratulujemy i życzymy entuzjazmu oraz zapału w dalszym działaniu na rzecz społeczności Knurowa.

O momencie uroczystego wręczenie dyplomów oraz nagród będziemy informować na stronie Urzędu Miasta Knurów.

do góry