• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w (..)

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w ten weekend

8 Stycznia 2015

Za kilka dnia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 23. Tegoroczny Finału WOŚP'u rozpocznie się już w niedzielę 11 stycznia br. W całym kraju, również i w Knurowie, na ulice wyruszą wolontariusze aby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla dzieci oraz dla seniorów.

,,W tym roku postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach” - mówi Jerzy Owsiak Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ze środków, które uda się zebrać podczas nadchodzącego Finału, Fundacja chce wesprzeć dziecięce oddziały klinik wyspecjalizowanych w  takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia. Pomoc nie będzie się jednak koncentrowała na zaspokajaniu podstawowych potrzeb szpitali w elementarne urządzenia medyczne. Misją Orkiestry jest bowiem skuteczne wsparcie systemu lecznictwa poprzez wytyczanie nowych metod diagnozy i leczenia oraz podnoszenie standardu opieki nad najmłodszymi pacjentami.

Ponadto Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz trzeci postanowiła zagrać dla geriatrii. Podobnie jak przed rokiem, deklarowany jest zakup sprzętu dla wszystkich nowopowstających oddziałów geriatrycznych, a także dla tych już istniejących.   

  

Na wzór lat ubiegłych, w Knurowie również odbędzie się zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zajmie się nią 50 wolontariuszy, którzy na terenie całego miasta w godzinach między 8.00 a 18.00 będą kwestowali w 4-5 osobowych grupach. Podobnie jak podczas ubiegłorocznych akcji, każdej grupie będzie towarzyszyła osoba dorosła, zapewniająca bezpieczeństwo. Każdy z wolontariuszy posiadać będzie imienny identyfikator ze zdjęciem oraz pieczątką WOŚP. Knurowscy wolontariusze poza serduszkami, będą wręczali kalendarz osobom, które wesprą akcję kwotą przynajmniej 10 zł.
 
Nad całością akcji w Knurowie czuwać będzie Sztab Główny, który mieścić się będzie w SIEDZIBIE KINA SCENA KULTURA w Knurowie przy UL.NIEPODLEGŁOŚCI 26. Przedstawiciele sztabu DYŻUROWAĆ będą przez cały dzień pod numerem telefonu 32 330 36 80, na który można zgłaszać wszelkie uwagi i nieprawidłowości związane z akcją.
 
Warto nadmienić, że w tym roku, już po raz jedenasty, akcję wspiera sztafeta biegowa z Knurowa, która przebiegnie trasę z Knurowa do Warszawy, liczącą prawie 350 km. Sztafeta, zorganizowana przez Bogdana Leśniowskiego, wystartuje dzień przed finałem, czyli w sobotę 10 stycznia o godzinie 9.00 z CH Merkury w Knurowie. Więcej o knurowskiej sztafecie na www.sztafeta.knurow.info.
 
Jak co roku, Centrum Kultury w Knurowie przygotowało imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy. Tegoroczny, knurowski koncert WOŚP rozpocznie się o godzinie 15:00 w niedzielę w Szczygłowickim DOMU KULTURY przy ul.Górniczej 1. W następujących po sobie blokach na scenie koncertowej zaprezentują się lokalne formacje i zespoły; m.in: Beat box, Bad Request, Eternus, Dust, Po godzinach, Wizper, The Cumpels, Ras luta.
 
Punktualnie o godz. 20.00 zapalone zostanie światełko do nieba. Zakończenie imprezy planowane jest na ok.22.00
   
  
  
 
 
 
udostępnij
do góry