• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/XXV Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta (..)

XXV Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Knurów

20 Września 2017

XXV Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta Miasta Knurów Adama Ramsa, na dystansie 10 km odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 września br. Start o godz. 12.00 przy Hali Sportowej MOSiR w Knurowie przy ul. Górniczej 2, trasa biegu wytyczona ulicami Gminy Knurów oraz Gminy Pilchowice

Amatorski Klub Biegacza w Knurowie jest organizatorem XXV Międzynarodowego Biegu Ulicznego na dystansie 10 km o Puchar Prezydenta Miasta Knurów. Wraz z pomocą Gminy Knurów oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie od lat wspólnie działamy na rzecz popularyzacji biegania oraz podejmowania aktywności fizycznej wśród mieszkańców Knurowa i naszego regionu organizując różne wydarzenia biegowe. W tym roku obchodzimy jubileusz, ponieważ biegacze wystartują do rywalizacji po raz 25-ty!
Dodajmy, że knurowski bieg jest tradycyjnym wydarzeniem z ugruntowaną  pozycją na biegowej mapie Polski. Co roku w imprezie bierze udział około 400 zawodników z kraju i zagranicy. Honorowymi gośćmi biegów w latach poprzednich byli m.in. Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Jacek Wszoła, Ryszard Szurkowski, Zdzisław Krzyszkowiak, Jerzy Kulej, Artur Partyka, Andrzej Supron.


RELACJA Z BIEGU

 {GALERIA:141}

do góry