• język migowy
  • BIP
  • EU

Za nami 26 Finał WOŚP

17 Stycznia 2018

Już po raz 26 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na potrzeby ratowania życia i zdrowia dzieci. Celem tegorocznego finału było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W całym kraju, również i w Knurowie, w niedzielę 14 stycznia trwała zbiórka pieniędzy. Odbywały się również licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców oraz koncerty, a także wydarzenia kulturalne.

Od wczesnych godzin porannych, grupy wolontariuszy kwestowały na ulicach naszego miasta. Ze względów bezpieczeństwa każdej grupie towarzyszyła osoba dorosła.

Zebrano łącznie 35 705,90 zł, co daje kwotę o 3 tysiące wyższą niż w roku 2017.

Tradycyjnie już Centrum Kultury w Knurowie przygotowało imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy. Tegoroczny, knurowski koncert WOŚP rozpoczął się w niedzielę o godzinie 15:00 w Szczygłowickim DOMU KULTURY.

Zgodnie z programem imprezy, w następujących po sobie blokach, na scenie koncertowej zaprezentowały się lokalne formacje muzyczne i zespoły współpracujące z Centrum Kultury w Knurowie. Przeprowadzona została też licytacja przedmiotów i gadżetów z logo 26 finału WOŚP. Dokładnie o godz. 20.00 każdy z uczestników zapalił symboliczne światełko do nieba w postaci zimnych ogni.

Tegoroczny Finał WOŚP przebiegł bezpiecznie i w dobrej atmosferze. Nad całością akcji czuwał Sztab Główny, któremu w sprawach organizacyjnych pomagały Straż Miejska w Knurowie oraz Policja.

 

W Knurowie zebrano ponad 35 tysięcy złotych  (foto: Przegląd Lokalny)

 

udostępnij
do góry