• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Za nami sesja Rady Miasta Knurów

Za nami sesja Rady Miasta Knurów

10 Lipca 2014

Jeszcze przed przerwą wakacyjną,  w dniu wczorajszym (środa 9 lipca 2014r.) radni spotkali się na sesji nadzwyczajnej, by obradować nad projektami dziewięciu uchwał.

Wśród nich znalazły się uchwały związane z bieżącymi zmianami w układzie wykonawczym budżetu miasta oraz zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Radni rozpatrzyli także projekt uchwały związany z przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu w obrębie ulic : 26-go Stycznia, Wiosennej i Dywizji Kościuszkowskiej, w celu zmiany przeznaczenia jednej z działek, z dotychczasowej funkcji usługowej na mieszkaniową (zgodnie z wnioskiem prywatnego właściciela tego terenu).

Kolejnym punktem obrad była kwestia udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Gliwickiemu w kwocie 250 tys. złotych na sfinansowanie kosztów przebudowy i termomodernizacji Przychodni Rejonowej nr 2 przy ul.K.Wielkiego. W tym wypadku, pomoc miasta polegać będzie na pokryciu wydatków związanych z wymianą okien i podokienników. Zgodnie z planami Starostwa, cała inwestycja szacowana na 1 milion 750 tys. złotych, realizowana będzie etapowo do roku 2016.

Radni wyrazili też zgodę na wyasygnowanie z budżetu Gminy kwoty 55 tys. złotych na rozbudowę i modernizację systemu monitoringu miejskiego. W planach jest wymiana kamery w rejonie Urzędu Miasta na model obrotowy, dzięku czemu pole widzenia zwiększy się o fragment parku wraz z ulicą Ogana, instalacja nowej kamery w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku autobusowego na osiedlu Wojska Polskiego II oraz montaż kamery przy ul.Parkowej. W tym ostatnim przypadku montaż nastąpi z chwilą ukończenia budowy pobliskiej ,,siłowni pod chmurką".

Pełny wykaz uchwał znajduje się tutaj

 

 

 

 

udostępnij
do góry