• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Za nami sesja Rady Miasta Knurów

Za nami sesja Rady Miasta Knurów

31 Lipca 2014

W dniu wczorajszym (środa 30 lipca 2014r.) radni spotkali się na sesji nadzwyczajnej, by obradować nad projektami jedenastu uchwał.

Pomimo okresu wakacyjnego, pełną parą trwają prace nad przygotowaniem do realizacji inwestycji, planowanych do wykonania w bieżących roku. Z tego też powodu, niejednokrotnie w trybie pilnym zachodzi konieczność dokonywania zmian i przesunięć w budżecie miasta, choćby na potrzeby ubiegania się o środki zewnętrze, czy też uwzględnienia rozstrzygnięć przetargowych na wykonanie robót.

Taki też cel przyświęcał ostatniej sesji, na której radni rozpatrzyli kilka istotnych zmian w układzie wykonawczym miejskich finansów. Zwiększono m.in. wydatki na modernizację kąpieliska ,,Leśne Zacisze" o 200 tys złotych jak również wydatki na motaż pomp ciepła w budynku hali sportowej  i pływalni krytej MOSiR w Szczyglowicach (o 220 tys. złotych). W obu tych przypadkach, oferty wykonawców złożone w postępowaniu przetargowym przekroczyły piewotnie planowany poziom kosztów.

Radni wyrazili też zgodę na zabezpieczenie w budżecie gminy środków na termomodernizację budynku Urzędu Miasta oraz budowę windy i zagospodarowanie przestrzeni wokół obiektu. W przypadku termomodernizacji, której koszt szacowany jest na ok. 1,3 mln złotych, Gmina ubiegać się jednak będzie o dofinansowanie części kosztów z Mechanizmu Finansowego EOG, w ramach ogłoszonego właśnie konkursu dotacyjnego.

Pozytywne rozstrzygnięcie konkursu unijnego na współfinansowanie modernizacji parku przy ul.Ogana było z kolei przyczyną zmian w budżecie, celem wprowadzenia po stronie dochodów spodziewanej dotacji w wys. 1,2 mln złotych, a po stronie wydatków niezbędnych środków na uruchomienie procedury przetargowej związanej z wyłonieniem wykonawcy prac modernizacyjnych estrady plenerowej oraz budowy nowego placu zabaw.

Jednym z punktów obrad wczorajszej sesji był też projekt uchwały w sprawie zasad najmu gminnych lokali użytkowych (ujednolicenie przepisów regulujących zasady wynajmu garaży i lokali użytkowych) oraz przyjęcie szczegółowych zasad, sposobu i trybu postępowania z wierzytelnościami o charakterze cywilnoprawnym, które przysługują Gminie Knurów.

Pełny wykaz uchwał znajduje się tutaj.

 

udostępnij
do góry