• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zawody biegowe w obliczu pandemii

Zawody biegowe w obliczu pandemii

16 Lipca 2020

Już po raz kolejny w naszym mieście biegacze będą rywalizować na trasie XXV MISTRZOSTW POLSKI GÓRNIKÓW oraz „Mieszkańców Knurowa” o Puchar Prezydenta Miasta Knurów Adama Ramsa w biegu przełajowym. Tym razem pojawią się jednak pewne istotne zmiany związane z trwającą pandemią wirusa COVID-19. Zmieni się dystans oraz trasa, a mianowicie w tym roku biegacze będą rywalizować na odcinku 6 km, czyli o 4 km mniej niż w latach ubiegłych, natomiast trasa powiedzie przez las w rejonie Stawu Zacisze.

Termin wydarzenia: 20 września 2020 roku

W tym tygodniu rozpoczęły się zapisy na bieg pod linkiem
ZAPISZ SIĘ
Liczba miejsc ograniczona!
(jest to podyktowane zasadami bezpieczeństwa związanymi z koronawirusem)

 

Amatorski Klub Biegacza w Knurowie wraz z pomocą Gminy Knurów oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie od lat wspólnie działa na rzecz popularyzacji biegania oraz podejmowania aktywności fizycznej wśród mieszkańców Knurowa i naszego regionu, organizując różne wydarzenia biegowe.
Dodajmy, że knurowski bieg jest tradycyjnym wydarzeniem z ugruntowaną pozycją na biegowej mapie Polski. Co roku w imprezie bierze udział kilkaset zawodników z kraju i zagranicy. Honorowymi gośćmi biegów w latach poprzednich byli m.in. Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Jacek Wszoła, Ryszard Szurkowski, Zdzisław Krzyszkowiak, Jerzy Kulej, Artur Partyka, Andrzej Supron.

do góry