• język migowy
  • BIP
  • EU

Zbliża się 77 Tour de Pologne

30 Lipca 2020

W tym roku dwa etapy najważniejszego kolarskiego wyścigu w Polsce, jakim jest Tour de Pologne, odbędą się w miastach Metropolii 5 i 6 sierpnia. Pierwszy z nich rozpocznie się w Chorzowie i zakończy w Katowicach, a na trasie kolarzy znajdą się jeszcze m.in. Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie. Drugi etap obejmie trasę od Opola do Zabrza. – To głównie mieszkańcy tych miast będą musieli się liczyć z utrudnieniami. Dlatego zespół ekspertów z Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM) pracuje nad wprowadzeniem zmian na ponad 170 liniach autobusowych i prawie 20 tramwajowych w celu minimalizacji ewentualnych niedogodności, które mogą być nieco bardziej uciążliwe, gdyż obydwa etapy wyścigu będą rozgrywały się w Metropolii w dni robocze.

ZTM z myślą o pasażerach już zamieścił na swojej stronie internetowej pierwsze rozkłady jazdy oraz informacje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie Tour de Pologne. Pozostałe wiadomości będą systematycznie udostępniane. Organizator transportu podkreśla, że czas zamknięcia poszczególnych dróg jest zależny od służb drogowych i organizatora wyścigu kolarskiego. Należy się zatem liczyć z tym, że mogą zostać wprowadzone także wcześniej nieprzewidziane zmiany, skutkujące np. opóźnieniami.

Z utrudnieniami muszą liczyć się m.in. mieszkańcy Katowic, Sosnowca, Chorzowa, Zabrza i Dąbrowy Górniczej, a także ci mieszkańcy pozostałych miast Aglomeracji, w tym Knurowa, którzy planują w tych dniach podróż komuniakcją publiczną na obszarach objętych trasą wyścigu.

 

   materiiał zdjęciowy ze strony internetowej organizatora imprezy: http://archiwumtdp.pl/tour-de-pologne/.

 

udostępnij
do góry