• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zerwany dach, połamane drzewa – skutki nawałnicy

Zerwany dach, połamane drzewa – skutki nawałnicy

8 Lipca 2015

Gwałtowna burza jaka dotarła również do Knurowa między godziną 4:00 a 5:00 w środową noc, wywołała spore poruszenie wśród mieszkańców, spędzając sen z powiek. Połamane drzewa i walające się na ulicach i chodnikach gałęzie były dziś powszechnym widokiem, choć to tylko jedne z licznych rezultatów nawałnicy. Sporym utrudnieniem było zatrzymanie ruchu na ul. Szpitalnej, jak również wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, na które spadły kawałki złamanego drzewa. Zanotowano również trudności w poruszaniu się na ul. Dworcowej. Porywisty wiatr zerwał również linie energetyczne, przez co część mieszkańców nie miała prądu.

Pogotowie Energetyczne pracuje na pełnych obrotach, stopniowo naprawiając trakcje, dlatego ci, którzy nadal oczekują na napięcie w gniazdkach muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie tylko linie Pogotowia, ale również Straży Pożarnej i Taurona są wciąż zajęte, a czas oczekiwania jest dłuższy niż zazwyczaj. Do przykrego zdarzenia doszło na Krywałdzie. Gwałtowny wiatr zerwał blaszany dach jednego z budynków, urywając również pobliską linię energetyczną. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W usuwaniu skutków nawałnicy bierze udział Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Knurowie, 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Knurowa i Szczygłowic, wsparte Państwową Strażą Pożarną z Gliwic-Łabęd.

Synoptycy zapowiadają, że opady deszczu, możliwe burze oraz silny wiatr będą nam towarzyszyć najprawdopodobniej do czwartku. Pamiętajmy więc o rozwadze i zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Zdjęcia przedstawiają szkody w rejonie parku przy ul.Ogana oraz ul.Wilsona (stan na godz. 8.30):

  

 

 

  

 

    

 

 

do góry