• język migowy
  • BIP
  • EU

Recycling na wesoło

10 Lipca 2015

Tegoroczne Dni Knurowa (19.06.-21.06.) były szczególne nie tylko dzięki popularnym zespołom, jakie wystąpiły w tych dniach, ale również dzięki akcentom ekologicznym, o które postarano się po raz pierwszy w historii imprezy.

Temat recyclingu oraz ochrony środowiska jest w obecnych czasach bardzo ważny, a o świadomości jak znacząca jest w naszym życiu natura, uczą już od przedszkola. Nic dziwnego więc, że organizatorzy Dni Knurowa postanowili wprowadzić taki element do programu tegorocznej imprezy.

Pierwszą atrakcją związaną z „byciem eko” był  sobotni wyjazd do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Szybowej 44 w Knurowie. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić zakład oraz dowiedzieć się co dzieje się z naszymi śmieciami po trafieniu na wysypisko. Wyjazdy odbyły się w trzech turach w różnych godzinach, a każdy z nich cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców, w szczególności dzieci.

W niedzielę na placu 700-lecia przygotowano specjalne stanowisko Eko Akcja, gdzie przeprowadzano warsztaty z zakresu segregacji odpadów. Zorganizowano liczne konkursy z wiedzy i umiejętności dla dzieci i młodzieży, a dla każdego chętnego czekały nagrody. Uczestnicy mieli również okazję do skonstruowania własnych zabawek z różnych elementów odpadowych. Dla wszystkich zainteresowanych czekała także budka fotograficzna, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ekologicznym podpisem "Segreguję" lub "jestem EKO". Pomimo niesprzyjającej pogody, stanowisko ani na chwilę nie stało puste.

Galeria zdjęć z budki EKO FOTO oraz część zabawek, wykonanych przez dzieci wyeksponowana jest w referacie ds. odpadów komunalnych Urzędu Miasta Knurów przy ul.Ogana 5.

        

  zabawki i fantazyjne stworki wykonane przez dzieci (fot.1.2.3.4)

   

   

 

 

             

 

                    

    

              

  stanowisko Eko Akcji cieszyło się sporym powodzeniem

           

 dzieci wykazywały dużą pomysłowość w tworzeniu zabawek ,,z niczego"

 

  sortownia odpadów ,,od kuchni"

    

  uczestnicy jednej z grup zwiedzają wysypisko odpadów prowadzone przez firmę Komart w Knurowie

 
 

udostępnij
do góry