• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zmiany w składzie Rady Miasta Knurów

Zmiany w składzie Rady Miasta Knurów

23 Września 2022

Barbara KarpińskaW środę 21 września odbyła się sesja Rady Miasta Knurów. Była to tzw. „zwyczajna” sesja wynikająca z harmonogramu przyjętego na bieżący rok kalendarzowy, jednak okoliczności jakie miały miejsce podczas obrad były wyjątkowe - wszystko za sprawą ślubowania nowej radnej w czasie bieżącej kadencji, która zastąpiła niedawno zmarłego Wojciecha Kempę. Warto dodać, że w historii działalności Rady Miasta Knurów była to pierwsza taka sytuacja.

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynikło, że kolejną osobą z najlepszym wynikiem na liście Wspólnie dla Knurowa w okręgu wyborczym nr 2 jest Barbara Karpińska, nauczycielka z 38-letnim stażem.
Był to pierwszy start Pani Karpińskiej w wyborach samorządowych. Podczas kampanii wyrażała swoje zaangażowanie w rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych u dzieci, w ramach działalności na rzecz oświaty sportu i kultury, udzielanie pomocy ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym, a także zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach Knurowa.

Nowa radna obecnie wchodzi w skład dwóch komisji stałych Rady Miasta w kadencji 2018-2023, a mianowicie Gospodarki, Ochrony Środowiska i Finansów, a także Oświaty i Kultury.

Podobne wiadomości:

do góry