• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Szczygłowicka podstawówka jak nowa

Szczygłowicka podstawówka jak nowa

23 Września 2022

W związku zakończeniem realizacji zadania pn. ,,Szkoła bez barier- przebudowa MSP 4 wraz z adaptacją placu szkolnego" współfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz budżetu Gminy Knurów, zaplanowano uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku szkoły oraz nowych boisk i bieżni.

Uroczystość odbędzie się 26 września br. (poniedziałek) o godz. 10.00 w budynku MSP nr 4 w Knurowie Szczygłowicach przy ul.Kilińskiego 6.

Przypomnijmy, że realizacja tego ważnego zadania przebiegała w dwóch etapach. W pierwszej fazie przeprowadzono remont i przebudowę budynku szkoły wraz z elewacją, w tym budowę windy, podjazdu i parkingu dla niepełnosprawnych, montaż instalacji fotowoltaicznej, wykonanie nowych podłóg, sufitów podwieszanych - akustycznych. Wymieniono także stolarkę drzwiową - wewnętrzną i częściowo zewnętrzną, na nowo zaaranżowano szatnię dla uczniów, przebudowane zostały też wewnętrzne instalacje.

W drugim etapie skupiono się na modernizacji boiska i bieżni wraz z wymianą nawierzchni, odwodnieniem i nową aranżacją oświetlenia oraz zabudową infrastruktury towarzyszącej (powstało m.in. boisko GOLBOX oraz piłkochwyty).

Prace trwały od lipca 2021 roku do końca sierpnia roku bieżącego i kosztowały łącznie 12 milionów 399 tysięcy 181 złotych. Co warte podkreślenia, Gmina Knurów pozyskała na ten cel środki zewnętrze:

  • z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 8 709 595,47 zł
  • z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii  w kwocie 200 896,00 zł

Wyremontowany budynek szkoły jest nowoczesny, funkcjonalny i spełnia wszystkie współczesne wymogi prawa. Jest zgodny z ustawą o dostępności. Instalacja fotowoltaiczna zapewni szkole darmową energię elektryczną ze słońca. Jasne i przestronne pomieszczenia zapewnią uczniom i pracownikom wysoki komfort nauki i pracy.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 fot.Krzysztof Jojko

Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 fot.Krzysztof Jojko

Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 fot.Krzysztof Jojko

Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 fot.Krzysztof Jojko

 

Podobne wiadomości:

do góry