• język migowy
  • BIP
  • EU

Bezpieczniej w Szczygłowicach

4 Stycznia 2024

Od kilku dni mieszkańcy Szczygłowic mogą korzystać z kolejnego wyremontowanego przejścia dla pieszych na ul. Lignozy, w rejonie wiaduktu kolejowego. Inwestycja została zrealizowana przez Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach przy finansowym wsparciu Gminy Knurów.

Całkowity koszt budowy to ponad 353 tys. zł, z czego wsparcie Knurowa było na poziomie 126 tys. zł oraz 99 879 zł dofinansowano z budżetu państwa w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

W zakresie robót przewidziano między innymi: usytuowanie przejścia w prawidłowym miejscu, prostopadle do osi jezdni; wyniesienie nad poziom nawierzchni jezdni; oświetlenie; umieszczenie znaków ostrzegawczych z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Co ważne, w rejonie przejścia pojawiła się infrastruktura dostosowana dla osób o szczególnych potrzebach.

Warto wspomnieć, że jest to kolejne bezpieczne przejście dla pieszych w tej części miasta, bowiem podobne rozwiązania zastosowano już jakiś czas temu przy deptaku na Alei Piastów.

Podobne wiadomości:

do góry