• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Tężnia solankowa kończy sezon

Tężnia solankowa kończy sezon

15 Listopada 2023

tężnia w Knurowie, foto: Krzysztof JojkoTężnia solankowa zlokalizowana w parku przy ul. Ułanów funkcjonuje w Knurowie od 2019 roku. Od tego czasu, poza swoimi zdrowotnymi walorami, jest również miejscem ciekawych wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych. To w jej rejonie odbywają się kameralne koncerty, eventy tematyczne, spotkania grup biegaczy, czy też można po prostu odpocząć na wygodnej ławce z dobrą książką.

tężnia w Szczygłowicach, foto: Tomasz CzerneckiJuż niebawem tego typu atrakcja będzie dostępna w Szczygłowicach, gdzie trwają prace końcowe przy budowie nowej, już drugiej w naszym mieście, tężni solankowej. Jej lokalizacja w Parku NOT jest trafnym połączeniem naturalnych wartości mgiełki solankowej, z przyrodą zmodernizowanego parku.

Tężnia solankowa żeby mogła działał poprawnie, musi być wyłączona z funkcjonowania w okresie zimnych miesięcy. Tym samym zawsze w okresie od ok. połowy jesieni do wczesnej wiosny, pracownicy techniczni wyłączają urządzenia pompujące solankę i zabierają się za prace konserwacyjne.

Z dniem 16.11.2023 r. tężnia będzie nieczynna ze względu na kończący się sezon.

Najbliższą wiosną w Knurowie zostaną uruchomione obydwie miejskie tężnie, jednak już teraz zachęcamy do zdrowotnych inhalacji.

Podobne wiadomości:

do góry