• język migowy
  • BIP
  • EU
Strona główna/Miasto/Informacje o Knurowie/Aktualności/Zwycięstwo knurowskiej Akademii Piłki Nożnej na turnieju (..)

Zwycięstwo knurowskiej Akademii Piłki Nożnej na turnieju w Czechach

18 Czerwca 2013
Zwycięstwo knurowskiej Akademii Piłki Nożnej na turnieju w Ceskiej Trebovej.

W ubiegłym tygodniu młodzi piłkarze z knurowskiej Akademii Piłki Nożnej gościli w zaprzyjaźnionym mieście - Česká Třebová na międzynarodowym turnieju piłkarskim.

Dzięki rozwijającej się współpracy, 10-osobowa drużyna młodych adeptów futbolu, ćwicząca na co dzień w Akademii Piłki Nożnej w Knurowie, w dniach 12-15 czerwca br. odwiedziła Česką Třebovą na zaproszenie tamtejszych władz miasta.

Okazją do zaproszenia był międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci w wieku 10-11 lat. W turnieju tym oprócz Knurowa wystartowały również reprezentacje Svitu, Českiej Třebovej, Oławy oraz włoskie miasto Agrate Brianza. Drużyna APN Knurów, prowadzona przez trenera Roberta Szczepanika pokonała wszystkich rywali i ostatecznie wygrała turniej zdobywając  puchar. Dodatkowo, indywidualne wyróżnienie dla Najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Kuba Szymajda.

Oprócz samych rozgrywek, dzieci podczas pobytu w Czechach miały zapewnione nie tylko wyżywienie, noclegi oraz transport, ale także dodatkowe atrakcje, do których należały m. in. wycieczka do miejscowego muzeum oraz czeskiego miasta Litomyšl, wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Relacja z poszczególnych meczów rozegranych przez knurowski APN oraz fotogaleria i filmik dostępne są T U T A J.

Zawodnicy APN wraz z trenerem Robertem Szczepanikiem oraz opiekunem Arturem Litwinem na turnieju w Czechach (fot. APN Knurów).

 

 

 

udostępnij
do góry