• język migowy
  • BIP
  • EU

Dni Knurowa już w ten weekend!

21 Czerwca 2013

Już w ten weekend odbędą się tegoroczne obchody Dni Knurowa. W dniu dzisiejszym w Kinie Scena KULTURA odbędzie się uroczysta gala, inaugurująca Dni Knurowa, podczas której wręczone zostaną tegoroczne Laury Knurowa. Przypomnijmy, iż w roku bieżącym nagroda - będąca najwyższym wyróżnieniem w Knurowie - trafi do Pana Marka Uszko oraz do miasta partnerskiego Svit (Słowacja).

Główne imprezy odbędą się na Placu 700-lecia w rejonie ul. Aleja Lipowa, przy czym rozpoczęcie nastąpi o godz. 16:00. W blisko godzinnym bloku zaprezentują się zespoły muzyczne działające przy Centrum Kultury. Następnie o godz.17:00 wystąpi Krzikopa, o 18:00 Projekt Paderek, a o 19:00 Starvin' Marvin. O godzinie 20:00 na scenie pojawi się zespół Gooral, a o 21:30 wystąpi Gwiazda Wieczoru. W tym roku będzie nią Monika Brodka. Po koncercie zespołu odbędzie się widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Filmik z zapowiedzią Dni Knurowa 2013 - K L I K

Drugi dzień obchodów Dni Miasta rozpocznie się o 11:30 mszą świętą w intencji Mieszkańców, odprawioną w kościele p.w. Świętych Cyryla i Metodego. Po mszy - o 12:30 - w parku przy ul. Dworcowej odbędzie się koncert Orkiestry Dętej KWK Knurów, któremu towarzyszyć będzie występ Majoretek.


Artystyczna część niedzielnych Dni Knurowa rozpocznie się o godz. 16:00 na Placu 700-lecia, gdzie zaprezentują się kolejne zespoły muzyczne, działające przy knurowskim Centrum Kultury. Następnie o 17:30 na scenie pojawi się zespół Bad Request, o 18:00 Po Godzinach, o 18:30 Le Fleur. Godzina 19:00 zarezerwowana jest dla zespołu Hanys Bynd. O 20:30 wystąpi The Cumpels, a o 21:30 Czerwone Gitary - gwiazda niedzielnych obchodów Dni Knurowa.

Uzupełnieniem części artystycznej będą różnego rodzaju konkursy, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Najmłodsi będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka z karuzelami i dmuchanymi zamkami. Natomiast dla miłośników motoryzacji przygotowano pokazy motocyklowe oraz ekspozycję nowych modeli samochodów. Ponadto Centrum Sportowe Spartan Team Knurów zaprezentuje pokazy sztuk walki. W programie obchodów znalazł się także specjalny pokaz jednostek straży pożarnej oraz pokaz jazdy na deskorolkach.

W dnia 22 i 23 czerwca na Placu 700-lecia odbędzie się akcja zbierania materiału genetycznego do banku dawców szpiku kostnego pn. „Dzień Dawcy Szpiku dla Bartusia i Innych”. W tym celu, w godzinach od 16:00 do 21:00, rozstawione będzie stoisko, gdzie będzie można dopisać się do bazy dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Przedsięwzięcie, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams, ma na celu znalezienie dawcy dla dwuletniego dziecka oraz propagowanie wiedzy na temat oddawania komórek macierzystych i szpiku kostnego.

Wśród imprez towarzyszących Dniom Knurowa znajdują się Regionalne Mistrzostwa Miast Śląska w Siatkówce Plażowej z okazji Dni Knurowa. Zawody odbędą się 22.06.2013 na Kapielisku "Zacisze Leśne" w Knurowie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie MOSIRu - KLIK. Ponadto zaplanowano także mnóstwo innych wydarzeń sportowych, w tym Zawody Wędkarskie, Rajd Rowerowy, czy Turniej Piłki Nożnej "AUDER CUP". Szczegóły znajdują się na plakacie poniżej.

 

 

do góry