OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA KNURÓW
19 Grudnia 2025GKiOŚII.6131.1.152.2025
GKiOŚII.KW.524.2025
Knurów, dnia 18.12.2025 r.
OBWIESZCZENIE PREZYDENTA MIASTA KNURÓW
Zgodnie z art 49a, art. 61 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691)
Prezydent Miasta Knurów zawiadamia
że prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wydania zezwolenia na usunięcie 1 szt. drzewa z gatunku Brzoza brodawkowata z terenu nieruchomości przy ul. Sztygarskiej w Knurowie (działka o nr ew. 944/76).
Jednocześnie informuje, iż w dniu 7 stycznia 2026 r. o godz. 13:00 zostaną przeprowadzone oględziny w terenie przez przedstawicieli tutejszego Urzędu. Proszę o udział w oględzinach celem zajęcia stanowiska w ww. sprawie.
Zgodnie z art.49 §1 ustawy KPA: „Jeżeli przepis szczególny tak stanowi, zawiadomienie stron o decyzjach i innych czynnościach organu administracji publicznej może nastąpić w formie publicznego obwieszczenia, w innej formie publicznego ogłoszenia zwyczajowo przyjętej w danej miejscowości lub przez udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej właściwego organu administracji publicznej” natomiast zgodnie z art.49 §2 KPA „(…) Zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie, inne publiczne ogłoszenie lub udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej”.
Data podania do publicznej wiadomości: 19.12.2025 r.