• język migowy
  • BIP
  • EU

25 Finał WOŚP za nami...

18 Stycznia 2017


Jubileuszowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na potrzeby ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W całym kraju, również i w Knurowie, w niedzielę 15 stycznia trwała zbiórka pieniędzy w ramach 25 Finału WOŚP. Odbywały się również licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców oraz koncerty, a także wydarzenia kulturalne.

W naszym mieście, od wczesnych godzin porannych, pięćdziesięcioosobowa grupa wolontariuszy kwestowała na ulicach w kilkuosobowych grupach. Ze względów bezpieczeństwa każdej grupie towarzyszyła osoba dorosła.

Zebrano łącznie 32 057,92 zł, co daje kwotę zbliżoną w porównaniu do roku 2016. Do pobicia wyniku ubiegłorocznego brakło niespełna 730 zł.

Tradycyjnie już Centrum Kultury w Knurowie przygotowało imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy. Tegoroczny, knurowski koncert WOŚP rozpoczął się w niedzielę o godzinie 15:00 w Szczygłowickim DOMU KULTURY.

Zgodnie z programem imprezy, w następujących po sobie blokach na scenie koncertowej zaprezentowały się lokalne formacje muzyczne i zespoły ćwiczące pod skrzydłami Centrum Kultury w Knurowie. Przeprowadzona została też licytacja przedmiotów i gadżetów z logo 25 finału WOŚP. Dokładnie o godz. 20.00 każdy z uczestników zapalił symboliczne światełko do nieba.

Tegoroczny Finał WOŚP przebiegł bezpiecznie i w dobrej atmosferze. Nad całością akcji czuwał Sztab Główny, mieszczący się w Kinie Scena KULTURA, któremu w sprawach organizacyjnych pomagały takie instytucje i stowarzyszenia jak: Klub Honorowych Dawców Krwi im. dr. F. Ogana, Straż Miejska w Knurowie oraz Policja.

 

Koncert WOŚP w Domu Kultury w Szczygłowicach (foto: Przegląd Lokalny)

Sztab WOŚP Knurów (foto: Przegląd Lokalny)

do góry